5 najczęściej popełnianych błędów w trakcie urządzania pokoju dla dziecka

Podziel się:
Moment, w którym przychodzi Ci urządzić pokój swojego dziecka to zdecydowanie ekscytujący czas dla każdego rodzica. Masz tysiące pomysłów na to, jakie meble oraz dekoracje umieścić w pomieszczeniu. Zaczynasz swój research i okazuje się, że rzeczywiście możliwości dekoratorskie nie mają końca. Wtedy zazwyczaj pojawia się ta myśl, a co jeśli urządzę pokój nieodpowiednio? Nie martw się, zaraz przekonasz się jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów i z pewnością stworzysz swojego dziecku idealne warunki do rozwoju. Oto 5 najczęściej popełnianych błędów w trakcie urządzania pokoju dla dziecka.

Meble, które wystarczą tylko na kilkanaście miesięcy

Pokój dziecięcy często kojarzy się z meblami w wersji „mini” i rzeczywiście takie powinny się w nim znaleźć. Nie chcąc jednak być zmuszonym do wymiany mebli co kilka miesięcy i ponosić ogromnych kosztów związanych z aranżacją, warto rozważyć zakup mebli, które posłużą dziecku kilka lat.

Meble dziecięce można podzielić na trzy kategorie, uniwersalne, rosnące z dzieckiem, oraz tradycyjne dziecięce. Najlepiej, żebyś zdecydował się na większość mebli uniwersalnych i tylko część wybrał z pozostałych kategorii. Zwróć swoją uwagę w stronę sklepów internetowych, jak https://inmondo.pl/, w których znajdziesz meble dziecięce, które łatwo połączysz z uniwersalnymi.
REKLAMA:

Brak miejsca na przechowywanie zabawek

Utrzymanie porządku w pokoju dziecka często graniczy z cudem i nie jest to wina braku zasad czy lenistwa, w dziecięcych pokojach chronicznie brakuje miejsca na przechowywanie zabawek. Zastanawiając się nad aranżacją pokoju swojego dziecka, nie zapomnij więc o dodatkowych pojemnikach oraz szafkach, które zostaną później wypełnione różnego rodzaju zabawkami. Wykorzystaj miejsce pod łóżkiem lub nad szafą i zadbaj o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania.

Dominacja krzykliwych barw

Dobór kolorów do pokoju dziecięcego jest decyzją, która będzie mieć ogromny wpływ na to, jak dziecko będzie się czuć we własnej prywatnej przestrzeni. Psycholodzy, zajmujący się badaniem optymalnego rozwoju dziecięcego, zalecają unikanie jaskrawych, krzykliwych kolorów, które mogą rozpraszać. Zamiast mocnej kolorystyki, wybierz bardziej stonowane, pastelowe kolory, które nie będą przeszkadzać, a poprawnie stymulować umysł małego człowieka.

Brak odpowiedniego oświetlenia

Oświetlenie jest odpowiedzialne za zdrowie oczu, oraz ilość energii, jaką musimy poświęcić, żeby się skupić. Pod pojęciem odpowiednie oświetlenie w pokoju dziecięcym kryje się jedna główna lampa i kilka mniejszych lamp funkcjonalnych doświetlających miejsce zabaw, nauki oraz dodatkowe oświetlenie przy łóżku.

Pokój tematyczny

Wybranie zainteresowań za dziecko i stworzenie pokoju tematycznego, zanim samo odkryje, czym się interesuje, nie jest dobrym pomysłem. Dziecko powinno mieć możliwość samemu wykształcić swoje zainteresowania oraz pasje. Pokoje tematyczne mogą je skierować w kierunku hobby, którego tak naprawdę nie chcą. Nie decyduj się więc na pokoje tematyczne, zanim dziecko Cię o to poprosi.

Podsumowanie

Pokój dziecięcy jest trudnym pomieszczeniem do udekorowania oraz aranżacji, jednak jeżeli wyeliminujesz najczęściej popełniane błędy przez innych, Twoje starania na pewno skończą się sukcesem.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Inmondo
#czytelnia #wnetrza #pokoj_dzieciecy #Pokój dziecka - wystrój

Więcej tematów: