Firany – jak wybrać najlepsze?

Podziel się:
Wbrew pozorom, wybór firan dla wielu może okazać się niemałym wyzwaniem. Zobacz, jak wybrać najlepsze i firany i sprawdź, czym się kierować oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Fot. Strefa FiranFot. Strefa Firan
Nasze mamy i dziadkowie doskonale pamiętają czasy, w których wybór firan był ograniczony. Wówczas kupowało się tylko to, co było w sklepach, a o naprawdę pięknych firanach mało kto mógł nawet pomarzyć. Na szczęście czasy się zmieniły i dziś każdy może przebierać w niekończących się wzorach, długościach i kolorach. Jednak warto pamiętać, że szeroki wybór często skutkuje paraliżem decyzyjnym, przez co wiele osób nie ma pojęcia, jakie firany wybrać. Nie czekaj i sprawdź, czym kierować się przy zakupie.

Jak wybrać najlepsze firany?

Wybierz odpowiednią długość

Długość nie jest bez znaczenia. Długie firany podkreślają wszelkiego rodzaju okienne aranżacje, jednak w sezonie grzewczym utrudniają maksymalne wykorzystanie ciepła, jakie daje kaloryfer. Z kolei krótkie firany, choć okazują się być równie estetyczne co ich długie odpowiedniki, kaloryfera i wielu innych mankamentów nie są w stanie zakryć. Właśnie z tego względu warto zastanowić się, jakie tak naprawdę funkcje ma pełnić firana. Czy stawiamy na praktyczne, czy bardziej na estetyczne rozwiązania.
REKLAMA:

Firany dobierz do aranżacji

Wybór firan bez jakiegokolwiek uwzględnienia styli aranżacji wnętrza panującego w danym pomieszczeniu to często powtarzający się błąd, który powoduje, że finalny efekt okazuje się być wysoce niezadowalający. Decydując się na zakup, warto dopasować firany do stylu aranżacji po to, aby stały się one jej uzupełnieniem. W przeciwnym razie uzyskamy tak zwany misz-masz, który nie tylko stłamsi dotychczasową aranżację, ale także wywoła efekt nieładu.

Sprawdź, jaki masz rodzaj karnisza

Zanim wybierzemy się na zakupy, należy zwrócić uwagę, jakie karnisze mamy w domu. A wszystko dla tego, że od typu karnisza zależeć będzie rodzaj zawieszenia firan, na który powinniśmy się zdecydować. Obecnie na rynku dostępne są firany na kółkach, szelkach lub na taśmie marszczącej. Na szczęście w wielu sklepach można znaleźć modele, które można zawiesić zarówno na żabkach, jak i na taśmie marszczącej. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu rodzaj karnisza często nie stanowi problemu. Tego typu firany okienne można znaleźć między innymi pod adresem >> strefafiran.pl

Zwróć uwagę na stopień zaciemnienia

Wbrew pozorom, stopień zaciemnienia firan jest bardzo ważny. To od niego zależy, ile światła za dnia wpuścimy do danego pomieszczenia. Stopień zaciemnienia najczęściej zależy od koloru firan, materiały, z którego zostały wykonane, a także stopnia marszczenia – im mniej pomarszczone firany, tym mniej materiału, przez które musi przebić się się światło słoneczne.

Czy zasłony są potrzebne?

Nie zapominajmy, że firany to nie wszystko. Jeśli zależy nam na prywatności zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, poza firanami, warto zdecydować się także na zasłony okienne. Tutaj, tak samo jak przy wyborze firan, należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj zaczepienia, styl wnętrza, a także stopień zaciemnienia. Im ciemniejsze zasłony, tym lepiej.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #okno #promowany_okna #wnetrza #do dekorowanie #dodatek #promowany #promowany_wnetrza #Dekoracje i dodatki we wnętrzu

Więcej tematów: