Świetlna architektura salonu

Podziel się:
W nowoczesnych aranżacjach wnętrz oświetlenie odgrywa jedną z ważniejszych ról. Przy pomocy odpowiednio dobranych lamp w wielofunkcyjnych pomieszczeniach, takich jak salony możemy stworzyć strefy dopasowane do rodzaju aktywności. Dzięki dobrze rozmieszczonemu na sufitach, ścianach i meblach systemowi oświetlenia, o różnorodnym natężeniu światła wykreujemy wnętrze sprzyjające odmiennym funkcjom użytkowym.

Nowoczensna aranżacja salonu z użyciem lampy Fiona Fot. BRITOP Lighting Nowoczensna aranżacja salonu z użyciem lampy Fiona Fot. BRITOP Lighting Umiejętnie dobrane oświetlenie przestrzeni mieszkalnych wpływa na estetykę oraz przede wszystkim decyduje o ich licznych rolach użytkowych. Stale powiększana oferta lamp i żyrandoli daje duże możliwości przystosowania wnętrz do funkcji, jaką będą odgrywać w ciągu dnia, wieczorami i w nocy. Przy pomocy lamp o zróżnicowanych formach, wykonanych z wysokiej jakości materiałów, o różnorodnej barwie światła i możliwościach energooszczędnych możemy przystosować salon do różnych aktywności.

I wszystko jasne!

Światło jest nieodłącznym elementem kreowania nowoczesnej architektury wnętrz. To od umiejętnego doboru systemu oświetlenia zależy ergonomia i ostateczna estetyka pomieszczeń. Lampy zainstalowane na różnorodnych powierzchniach sprawią, że salon w zależności od potrzeb stanie się odpowiednio oświetloną salą kinową – gdy zainstalowane zostanie oświetlenie akcentujące, punktowe, bardzo dyskretne, ale ułatwiające oglądanie telewizji, czy poruszanie się po pomieszczeniu. Może stać się również zaciszną czytelnią – gdy ciepłym światłem lamp stojących na biurku lub przy fotelu uatrakcyjnimy wygląd wnętrza lub miejscem pracy lub spotkań towarzyskich – gdy zastosujemy klasyczne lub nowoczesne oświetlenie główne nad stołem lub w strefie wypoczynku.

Lampa Fiona z 3 punktami świetlnymi Fot. BRITOP LightingLampa Fiona z 3 punktami świetlnymi Fot. BRITOP Lighting– Już na etapie projektu wystroju wnętrza warto poświęcić czas i uwagę na funkcjonalne zaplanowanie systemu oświetlenia. Fazę rozmieszczenia lamp skonsultujmy ze specjalistami szczególnie w przypadku dużych wnętrz – salonów, które powinny „zmieniać się” w zależności od pomysłów na spędzanie w nich czasu. Dzięki temu wieloelementowy, dobrze dobrany system świateł indywidualnie dopasuje się do naszych aktualnych potrzeb. W ofercie firmy BRITOP Lighting posiadamy bogaty asortyment produktów, który kompleksowo wyposaży wnętrza w lampy odpowiednie do roli jaką przypiszemy oświetleniu. Często przy planowaniu i zakupie oświetlenia Klienci zapominają o zastosowaniu kinkietów, będących uzupełnieniem praktycznie każdej serii lamp. Kinkiety są istotnym elementem systemu oświetlenia. Doskonale spełnią swoją funkcję w strefach wypoczynku i w sypialniach. Polecam stosowanie całych, spójnych pod względem wzornictwa serii lamp w danych pomieszczeniach – mówi Monika Sopałowicz, Dyrektor Zarządzający w firmie BRITOP Lighting.
REKLAMA:

Lampa Fiona z 3 punktami świetlnymi Fot. BRITOP LightingLampa Fiona z 3 punktami świetlnymi Fot. BRITOP Lighting

Świetlna architektura salonu]

Projektanci wnętrz plan rozmieszczenia oświetlenia dostosowują do projektu określającego funkcje pomieszczeń. System ten musi współgrać z projektem ergonomii salonu. Jako pierwsze należy wyznaczyć oświetlenie główne, następnie wspomagające i dekoracyjne. Oświetlenie główne, będące elementem centralnym nadaje charakter pomieszczaniu, to ono przykuwa uwagę osób w nim przebywających. Górując nad wnętrzem nadaje mu charakterystyczną poświatę. Lampa centralna, zgodnie z nowoczesnymi trendami powinna być zauważalna i oryginalna. Dobrym przykładem współczesnego wzornictwa jest lampa np. z kolekcji Fiona, Yasmin lub Zoya firmy BRITOP Lighting. Wyposażona została w 5 punktów świetlnych, które można skierować w różne strony wnętrza, na środek pomieszczenia – stolik i sofy, ściany lub elementy dekoracyjne. Dodatkowo Fiona zachwyca umieszczonym w konstrukcji lampy, mieniącym się w świetle kryształem. W roli światła dekoracyjnego najlepiej sprawdzą się kinkiety i LED-owe światła punktowe, które po włączeniu wykreują relaksujący nastrój. Efektownym rozwiązaniem jest zastosowanie w podwieszanych sufitach, wnękach, regałach oczek LED np. LED Punktico i LED Punktico mini z oferty BRITOP Lighting. Funkcję oświetlenia miejscowego eksperci powierzają lampom stojącym: podłogowym lub stołowym, które wyznaczają miejsce do np. czytania. Z racji funkcji powinny być zlokalizowane przy stolikach lub kanapie. Architekci wnętrz chętnie wyposażają również strefę telewizyjną w kilkuelementowe światło punktowe w technologii LED. Zastosowanie listew LED TV Line oferowanych przez firmę BRITOP Lighting wyeksponuje strefę telewizyjną, jak również poprawi jej ergonomię. Nowoczesny, przenośny system oświetlenia typu Ambilight za sprawą reakcji na natężenie dźwięku spotęguje wrażenia wizualne oglądających. Dobrze zaplanowany, wieloelementowy system oświetlenia zwiększy funkcjonalność salonów, wpłynie również na ich estetykę. Szeroka gama odpowiednio dobranych lamp oświetlając różne strefy pomieszczenia sprawi, że staną się one idealnie dostosowane do różnego rodzaju czynności.

Lampa Fiona 5-elementowa – cena od 257,00 zł brutto/sztuka
Lampa Yasmin 5-elementowa – cena od 303,00 zł brutto/sztuka
Lampa Zoya 5-elementowa – cena od 328,00 zł brutto/sztuka
Oprawa LED Punktico – cena od 50,00 zł brutto/sztuka
Oprawa LED Punktico mini – cena od 36,00 zł brutto/sztuka
Listwa oświetleniowa LED TV Line – cena od 160,00 do 370,00 zł brutto/sztuka
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Britop
#czytelnia #do oswietlenie #wnetrza #oswietlenie #LED #do salon #britop #do wewnatrz_bud

Więcej tematów: