Hunter Douglas wprowadza system elementów nośnych Combi-Line na potrzeby konstrukcji wielopanelowej

Podziel się:
Firma Hunter Douglas Architectural wprowadziła nowy, innowacyjny system elementów nośnych na potrzeby sufitów, który zapewnia architektom nowe możliwości projektowe.

Fot. Hunter DouglasFot. Hunter Douglas
Szyna nośna unikalnego systemu Combi-Line posiada szereg zacisków pasujących do mieszanki paneli metalowych, drewnianych, rusztowych i HeartFelt®, umożliwiając mocowanie trzech różnych materiałów do pojedynczego elementu nośnego. Dostępna jest nieskończona liczba kombinacji: sufity o liniach łamanych, losowe wzory i otwarte miejsca w konstrukcji krzyżowej, niestandardowa modulacja i możliwość łączenia oraz dopasowania paneli sufitowych z różnych materiałów.

Fot. Hunter DouglasFot. Hunter Douglas

Projekt i rozwój

Combi-Line opracowano w roku 2015 jako niestandardowy system elementów nośnych na potrzeby hali w Porcie Lotniczym Schiphol w Amsterdamie. Zespół badawczo-rozwojowy Hunter Douglas Architectural współpracował z architektami, aby utworzyć element nośny z zaciskami umożliwiającymi montaż paneli sufitowych w losowych wzorach oraz z szerokimi otwartymi przestrzeniami odsłaniającymi przestrzeń między sufitem a stropem. Zespół zdał sobie sprawę z potencjału jaki niesie ten niestandardowy system i zdecydował się na jego dalszy rozwój. Rezultatem jest Combi-Line – nowy, innowacyjny system elementów nośnych na potrzeby sufitów.
REKLAMA:

Combi-Line opracował zespół badawczo-rozwojowy Hunter Douglas Architectural pod kierownictwem Michiela Langevelda , który powiedział: „Opracowanie systemu z zaciskami wewnątrz szyny było rozwiązaniem problemu powstałego przy realizacji jednego z ważnych projektów. Wiedzieliśmy, że ma on potencjał do dalszego rozwoju w nowy, elastyczny system. Zdaliśmy sobie sprawę, że wykonanie kilku zacisków na potrzeby różnych typów paneli i dopuszczenie dowolnej modulacji, będzie stanowić wspaniałą innowację. Przeprowadziliśmy szereg rozmów na ten temat z architektami, których zapytaliśmy, czy będą zainteresowani łączeniem różnych paneli sufitowych. Otrzymaliśmy pozytywne informacje zwrotne.”

Fot. Hunter DouglasFot. Hunter Douglas

Modulacje i możliwości

Nowy system elementów nośnych zapewnia zmienną modulację. Moduł utworzony przez Hunter Douglas Architectural na potrzeby drugiego etapu budowy Portu Lotniczego Schiphol ma wymiary 135,5 mm, co pokazuje, że spółka będąca producentem produktów architektonicznych o zasięgu globalnym, jest w stanie utworzyć niestandardowe rozwiązanie na potrzeby każdego systemu. Elastyczność produktu zapewnia nietypową modulację, a ona z kolei daje dodatkowe możliwości i swobodę projektowania.

Fot. Hunter DouglasFot. Hunter Douglas

Estetyczne rozwiązania

„Combi-Line to wspaniały produkt zapewniający architektowi pełną swobodę projektowania. Nie tylko pozwala losowo dobierać położenie paneli, ale także stanowi estetyczne rozwiązanie w odniesieniu do otwartych części elementów nośnych, ponieważ w miejscach pozbawionych paneli jest bardziej estetyczne” – stwierdził Peter van Rees, kierownik ds. rozwoju biznesowego w Hunter Douglas Architectural.

Podobnie jak w przypadku wszystkich systemów sufitowych Hunter Douglas Architectural, istnieje łatwy dostęp do przestrzeni między sufitem a stropem na potrzeby konserwacji oraz możliwość demontażu poszczególnych paneli. Zaciski specjalnie zaprojektowane dla paneli HeartFelt®, paneli listwowych z drewna fornirowanego i paneli listwowych z metalu, zamocowane są w stalowej szynie elementów nośnych w wybranych pozycjach. Projektanci mogą stworzyć wyjątkowy wzór przy użyciu kilku rodzajów paneli sufitowych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Hunter Douglas
#ściany nośne #panele #ściany #na sufit #systemy #hunter_douglas #produkty

Więcej tematów: