Elewacja z klinkieru na lata – jak dobrać cegły do stylu domu?

Podziel się:
Elewacja z klinkieru wyróżnia się kilkoma bardzo istotnymi zaletami. Prezentuje się bardzo atrakcyjnie oraz jest wyjątkowo trwała i praktyczna - łatwa w utrzymaniu czystości i nie wymagająca renowacji, przez wiele lat. Wysokie parametry techniczne cegieł klinkierowych sprawiają, że pokryte nimi ściany są odporne na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych.

Elewacja z klinkieru na lata – jak dobrać cegły do stylu domu?Elewacja z klinkieru na lata – jak dobrać cegły do stylu domu?

Fot. RöbenFot. Röben
Jako firma Röben oferujemy szeroki wybór płytek i cegieł klinkierowych o różnorodnych kolorach, strukturach i formatach. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie ich do projektów w różnych stylach, zarówno do tradycyjnych budynków, jak i tych nowoczesnych, o prostych bryłach.
REKLAMA:

Fot. RöbenFot. RöbenDobierając cegły lub płytki klinkierowe do stylu domu inwestor stoi przed podjęciem kilku ważnych decyzji. W pierwszej kolejności należy zdecydować się na kolor. Klasyczną i naturalną barwą klinkieru jest czerwień, jednak obecnie oferujemy szeroki wybór kolorów, od bieli, przez czerwienie, brązy, szarości, antracyty, aż po czerń. Drugim punktem wyboru jest faktura. W tym przypadku klinkier oferuje bardzo duże spektrum wykończeń: cegły i płytki mogą być gładkie, ryflowane, piaskowane, łupane, ciosane, drapane… Po fakturze czas na format. Dostępne są aż trzy – klasyczny NF (240 × 115 × 71 mm), oraz dwa wydłużone LDF  (290 x 115 x 52 mm) i XLDF (365 x 115 x 52 mm), stworzone z myślą o nowoczesnych, prostych bryłach budynków. Ostatnim krokiem jest wybór wiązania, czyli sposobu ułożenia oraz koloru fugi.  Warto zdawać sobie sprawę, że te same cegły mogą wyglądać zupełnie inaczej w zależności od sposobu ułożenia i koloru spoiny. Ciekawy efekt można osiągnąć układając klinkier np. pionowo lub stosując wiązanie wozówkowe ukośne, z przesunięciem o ¼ cegły. Za pomocą fugi można natomiast osiągnąć kilka efektów np. spójną powierzchnię, w której cegły zlewają się ze sobą i ze spoiną, czy ścienną mozaikę, gdzie każda pojedyncza cegła jest wyraźnie podkreślona poprzez otaczającą ją fugę.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Röben
#czytelnia #elewacje, fasady #ściany #roben #klinkier #do elewacja #promowany #Buduj z firmą Röben

Więcej tematów: