Jak dobrze wybrać farbę do malowania konstrukcji stalowych – wskazówki

Podziel się:

Źródło: Shutterstock. Niebieska farba na konstrukcje stalowe nakładana metodą natryskową - polifarb.lodz.pl

Farba na konstrukcje stalowe powinna być odporna na wilgoć, zapobiegając tym samym korozji. Ważne jest również to, by była dobrze przyczepna do podłoża, co ułatwi aplikację. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie farby do zabezpieczenia konstrukcji stalowych są optymalną propozycją, zapoznaj się z naszym artykułem.

Akrylowa farba na konstrukcje stalowe to świetny wybór

Aby podłoże stalowe przetrwało wiele lat i nie było podatne na korozję, konieczna jest farba, która ochroni je przed niekorzystnymi warunkami występującymi w otoczeniu. Do wyboru są różne rodzaje emalii. Doskonałą propozycją jest na przykład farba na konstrukcje stalowe wodorozcieńczalna – odpowiedni produkt znajdziesz tutaj: https://polifarb.lodz.pl/pl/11829-stal. Farbę tę można użyć do malowania:

  • bezpośredniego, a więc bez gruntowania – jest to korzystne, gdyż nie trzeba kupować oddzielnego preparatu i tracić czasu na jego aplikację; taki sposób sprawdzi się w przypadku powierzchni stalowych ocynkowanych, aluminiowych bądź wykonanych z miedzi i jej stopów;

  • renowacyjnego – akrylowa farba do konstrukcji stalowej może zostać nałożona na powłoki pomalowane innymi rodzajami emalii, na przykład ftalowymi czy poliuretanowymi.

Farba akrylowa ma właściwości ochronno-dekoracyjne. Świetnie sprawdzi się w przypadku konstrukcji, które znajdują się w eksponowanych miejscach i mają pełnić funkcje nie tylko użytkowe, ale również ozdobne. Skutecznie ochroni powierzchnię przed negatywnymi czynnikami otoczenia, jak wilgoć, promieniowanie UV czy silnie zanieczyszczone powietrze. Dzięki temu konstrukcje przetrwają wiele lat, bez potrzeby częstej renowacji.

W budynkach i instalacjach przemysłowych chętnie wykorzystuje się akrylową farbę na konstrukcje stalowe, ponieważ szybko schnie i jest przyjaźniejsza dla środowiska w porównaniu z farbami rozpuszczalnikowymi. Mimo to równie skutecznie chroni powierzchnię przed destrukcyjnymi czynnikami otoczenia, w tym korozją.


Farba na konstrukcje stalowe – jakie inne rodzaje emalii są dostępne w sprzedaży?

Jeśli interesuje Cię farba do malowania konstrukcji stalowych, możesz postawić na emalię epoksydową. Jest bardzo trwała i chroni stal nie tylko przed korozją, ale również przed szkodliwymi związkami chemicznymi, jakie znajdują się na przykład w olejach czy rozpuszczalnikach. Dlatego jest polecana wówczas, gdy trzeba odnowić stalowe zbiorniki albo rurociągi.

Inne farby do zabezpieczenia konstrukcji stalowych to:

  • alkidowe – stosuje się je zwykle jako emalie gruntujące;

  • poliuretanowe – zapewnią ochronę w bardzo niekorzystnym środowisku, również wodnym, dlatego sprawdzą się w przypadku powierzchni narażonych na oddziaływanie soli morskiej; dostępna jest poliuretanowa farba na konstrukcje stalowe podkładowa lub nawierzchniowa;

  • poliwinylowe – przeważnie wykorzystuje się je na dachach.

Aby emalia przetrwała wiele lat i miała odpowiednie właściwości, postaw na wyrób sprawdzonego i renomowanego producenta. Przykładem jest firma Polifarb Łódź, która ma wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu farb dedykowanych do konstrukcji stalowych i dysponuje szerokim asortymentem.

 

Jakie właściwości powinna mieć wysokiej jakości farba na konstrukcje stalowe?

Szukając farby do zabezpieczenia konstrukcji stalowych, należy zwrócić uwagę na to, aby charakteryzowała się dobrą przyczepnością do podłoża oraz szybko wysychała. Dzięki temu łatwiej będzie ją zaaplikować.

Taka emalia powinna również:

  • być termoplastyczna, co wpływa na to, że powłoka nie będzie pękać, łuszczyć się bądź odpryskiwać pod wpływem zmian temperatur;

  • maskować niewielkie wady podłoża – zapewni to odpowiedni efekt estetyczny;

  • mieć trwałą kolorystykę o oryginalnym wyglądzie, na przykład wypiaskowanego metalu.

Idealna farba na konstrukcje stalowe to taka, która tworzy powłokę odporną na czynniki atmosferyczne, dzięki czemu nie dochodzi do rozwoju korozji. Powinna ona ponadto szybko schnąć i dobrze kryć podłoże, a w przypadku powierzchni, które mają pełnić funkcje ozdobne, mieć również dekoracyjny wygląd.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał Partnera
#wnętrza #promowany #promowany_wnetrza #Polifarb Łódź

Więcej tematów: