Aquapump Small – poznaj nowoczesną przepompownię do odprowadzania domowych ścieków

Podziel się:

Odprowadzanie ścieków to kluczowy aspekt komfortu i higieny w każdym domu. A w dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają swobodny montaż przepompowni do ścieków na zewnątrz w ziemi. Dzięki takim technologiom można uniknąć kosztownych przebudów lub problematycznego układu kanalizacyjnego.

Tradycyjne systemy kanalizacyjne w domach oparte są na grawitacyjnym przepływie ścieków. Jednak nie zawsze jest to możliwe, szczególnie w przypadku posesji o nietypowym ukształtowaniu terenu lub położonych poniżej poziomu kanalizacji miejskiej. W takich sytuacjach, koniecznym staje się zastosowanie przepompowni. W zależności od rodzaju odprowadzanych ścieków, które dzielimy na szare (deszczówka, woda z pralki, umywalki, zmywarki, prysznica, wanny) i czarne (z toalet), stosujemy odpowiednio dobrane urządzenie pompowe.

Zalety przepompowni montowanej na zewnątrz w ziemi

Przepompownia Aquapump Small marki KESSEL, montowana jest na zewnątrz w ziemi i oferuje wiele korzyści dla użytkowników.

W pierwszej kolejności przede wszystkim gwarantuje elastyczność montażu. W odróżnieniu od tradycyjnych systemów kanalizacyjnych, przepompownię można łatwo (Plug&Play) zainstalować w dowolnym miejscu na terenie posesji. To umożliwia uniknięcie skomplikowanych prac budowlanych.

Co więcej, mamy zapewnioną również oszczędność czasu i kosztów. Montaż przepompowni na zewnątrz w ziemi jest znacznie tańszy i szybszy niż przeprowadzanie prac związanych z układem kanalizacyjnym.

Warto pamiętać także o minimalnym wpływie na teren. Nowoczesna przepompownia Aquapump Small ma kompaktowy zbiornik, zaprojektowany w taki sposób, aby minimalizować wpływ na otoczenie. Dzięki zapachoszczelnej pokrywie, zapewniony jest też komfort użytkowania.

Dodatkowo urządzenie zaprojektowano z myślą o wygodzie użytkownika. Pompę bardzo łatwo się demontuje i wymienia bez użycia narzędzi, co pozwala w każdej chwili na przezbrojenie przepompowni lub jej doposażenie w drugą pompę.

Jak działa przepompownia?

Przepompownia przydomowa działa na zasadzie pompowania ścieków z niższego poziomu do wyższego, dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranej pompy do rodzaju ścieków i wysokości podnoszenia. Gdy poziom ścieków osiągnie określoną wysokość, pompa zostaje aktywowana, a ścieki zostają przepompowane do kanalizacji miejskiej lub innego miejsca, gdzie mogą być dalej przetworzone.

W dzisiejszych czasach, elastyczność, oszczędność czasu i kosztów, oraz minimalny wpływ na teren są kluczowymi czynnikami przy wyborze rozwiązań kanalizacyjnych. Przepompownia Aquapump Small do ścieków fekalnych jak i szarych, bardzo często montowana jest na zewnątrz w ziemi, co stanowi odpowiedź na te wymagania. Dzięki niej, użytkownicy mogą cieszyć się pełnym komfortem i higieną, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych i kosztownych prac budowlanych. Ponadto zbiornik przepompowni w czasie krótkotrwałego zrzutu magazynuje wodę, co pozwala na jej ponowne dalsze wykorzystanie.


 

Wariant do ścieków bez fekaliów posiada jedną lub dwie zawieszone pompy typu GTF 600 lub GTF 1250

Rozwiązania odwadniające firmy KESSEL zapewniają czyste i bezpieczne odprowadzanie ścieków w ponad 60 krajach – również i w Polsce. Działania przedsiębiorstwa oparte są na dostarczaniu klientom i środowisku jak najlepszej ochrony z wykorzystaniem innowacji technicznych. Od 1963 roku produkty KESSEL chronią ludzi i środowisko poprzez odwadnianie budynków, podczyszczanie ścieków i zapobieganie szkodom spowodowanym przepływem zwrotnym.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#odwodnienia #instalacje #kessel #pompa #odwodnienie #kanalizacja #poradnik #Instalacje kanalizacyjne #materiał partnera

Więcej tematów: