Aquapump Small – skuteczna metoda zagospodarowania wody deszczowej

Podziel się:

Przydomowa przepompownia jest kluczowym elementem infrastruktury odprowadzającej ścieki, mającym na celu również efektywne gromadzenie i przetwarzanie wody opadowej. Aquapump Small od firmy KESSEL zwiększa wydajność systemu odprowadzania ścieków deszczowych, szczególnie w miejscach, gdzie naturalna topografia nie sprzyja naturalnemu przepływowi wody.

Deszczówka to woda pochodząca z opadów atmosferycznych, która spływa po dachach, ulicach i powierzchniach terenowych, zwiększając ryzyko powodzi i erozji. Przepompownie mają za zadanie zapobieganie takim problemom, umożliwiając zbieranie i odprowadzanie wody deszczowej do systemów kanalizacyjnych lub retencyjnych.

Przepompownia Aquapump Small od KESSEL pozwala na skuteczne odprowadzenie wody deszczowej do odpowiednich miejsc, zapobiegając zalaniom, podtopieniom oraz ograniczając erozję gleby i degradację środowiska.

Główne elementy przepompowni

Aquapump Small posiada wydajną pompę, niezwykle wygodnym szybkozłączem dla beznarzędziowego montażu i demontażu. Transportuje wodę deszczową do wyższego poziomu, na którym znajduje się kanał kanalizacyjny lub systemy retencyjne. W wersji Duo, umożliwia zastosowanie dwóch pomp.

Przepompownia wykonana jest z lekkiego tworzywa sztucznego, co ułatwia transport i montaż. Przeznaczona jest do krótkotrwałego gromadzenia wody w czasie zrzutu deszczówki, co pozwala na jej kontrolowane odprowadzenie do dalszego przetwarzania lub magazynowania.

Co więcej,  Aquapump Small posiada opcjonalnie zastosowany, zaawansowany system sterowania przełącznikami pływakowymi  i sterownikiem Basic lub samym pływakiem, co pozwala na automatyczne działanie pompy w zależności od poziomu wody lub innych parametrów. Urządzenie od firmy KESSEL wzbogacone jest również w szczelną zapachowo pokrywę z przeznaczeniem pod ruch pieszy i zintegrowany zawór zwrotny.

Aquapump Small firmy KESSEL to kompaktowe i solidne urządzenie do odprowadzania ścieków domowych. Grube ścianki zbiornika gwarantują jego wytrzymałość na lata, a dzięki teleskopowej nasadzie, zabudowa w ziemi jest niezwykle prosta. Płaskie powierzchnie przeznaczone do nawiercenia otworów umożliwiają podłączenie dodatkowych dopływów bezpośrednio na miejscu budowy.

Urządzenie występuje w wersji do ścieków szarych - wody deszczowej, z prysznica, umywalki lub zmywarki, a także w wersji do ścieków czarnych, czyli z toalet.

Szczególną jego zaletą jest gotowość do działania bezpośrednio po podłączeniu (Plug&Play) oraz możliwość przezbrojenia wersji jednopompowej Mono w dwupompową Duo, nawet w trakcie użytkowania.

Obszerna oferta osprzętu pozwala doposażyć i modyfikować urządzenie w późniejszym terminie, co ułatwia jego konserwację i eksploatację.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Kessel
#czytelnia #instalacje #kessel #Instalacje kanalizacyjne #materiał partnera

Więcej tematów: