Hala sportowa - Grupa Azoty Arena

Podziel się:
Hala widowiskowo-sportowa w Puławach jest jednym z głównych obiektów treningowych, powstałym z myślą o m.in. piłkarzach ręcznych klubu KS AZOTY Puławy, a także rozgrywaniu meczów drużyn - siatkówki oraz koszykówki. Obiekt wyróżnia się imponującą konstrukcją, nowoczesną technologią oraz systemami od D+H Polska. W obiekcie zastosowano dwa rodzaje klap oddymiających: jednoskrzydłowe Fire i dwuskrzydłowe Fire 2, które uzbrojono w siłowniki zębatkowe DXD.

Fot. D+HFot. D+HFot. D+HFot. D+H
Imponujący obiekt sportowy wyposażony jest w salę do sportów walki, siłownię i pomieszczenia odnowy biologicznej. Zarówno projekt, jak i cała koncepcja spełnia najwyższe wymogi jakościowe, wyróżniając się dynamiczną, nowoczesną bryłą i dużą powierzchnią użytkową, docelowo mieszczącą nawet 3200 kibiców. Co ciekawe, puławska hala ma największą powierzchnię parkietu w Polsce oraz jedną z największych w Europie. Uwzględnia się tu powierzchnię parkietu, który znajduje się także pod składanymi trybunami. Dzięki temu, po ich złożeniu, tworzy się miejsce dla dwóch pełnowymiarowych boisk do piłki ręcznej, co znacząco ułatwia przeprowadzanie treningów. Tak wyjątkowa hala wymagała równie wyjątkowych systemów, które zwiększyłyby jej funkcjonalność, zapewniając bezpieczeństwo i komfort zawodników oraz wszystkich miłośników sportu.
REKLAMA:

W puławskiej realizacji zastosowano klapy oddymiające, które są nie tylko częścią systemu oddymiania, ale także są elementem systemu naturalnej wentylacji. Zdecydowano się na zastosowanie klap dwuskrzydłowych FIRE 2 o wymiarach 200*300 cm (40 sztuk) – uzbrojonych w siłowniki DXD 300/1000-BSY+ HS oraz jednoskrzydłowych FIRE o wymiarach 140*170 cm (2 sztuki) napędzanych przez siłowniki DXD 300/800-BSY+HS.

Fot. D+HFot. D+HFot. D+HFot. D+H
Fot. D+HFot. D+HWybrane klapy można otwierać na co dzień w celu przewietrzania. Ponadto przez przezierne skrzydła klap dostaje się sporo naturalnego światła, które doświetla nieckę boiska. Generuje to spore oszczędności energii elektrycznej, która byłaby wydatkowana na zasilanie systemów klimatyzacji i oświetlenia.

W przypadku zdarzenia pożarowego klapy otwierają się automatycznie, dając ujście dla szkodliwych substancji, powstałych na skutek spalania. Wszystkie elementy spełniają najwyższe wymogi jakości - klapy FIRE posiadają certyfikat stałości właściwości użytkowych wydany przez Zakład Certyfikacji Instytutu Techniki Budowlanej, a zastosowane napędy zębatkowe DXD - Świadectwo Dopuszczenia wydane przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP).

Kraj: Polska
Miejscowość: Puławy
Rok: 2021
Typ obiektu: Obiekty sportowe
Zastosowane rozwiązania: Klapy oddymiające
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: D+H
#wiadomości #inwestycje #d_h #ściany

Więcej tematów: