Optymalne ogrzewanie - grzejniki remontowe i grzejniki do pompy ciepła

Podziel się:
Jeśli decydujemy się na wymianę czegokolwiek, to na coś co jest lepsze, ładniejsze, bardziej ekonomiczne, funkcjonalne, a czasem także modne. Warto jednak pamiętać, że moda przemija…

Fot. REGULUSFot. REGULUS
Produkcja energii drożeje i wiele wskazuje na to, że będzie nadal drożeć. By obniżyć koszt eksploatacji obiektu i stworzyć możliwość precyzyjnego kontrolowania zużycia energii cieplnej, należy wykonać jego termomodernizację, czasem zmienić źródło ciepła oraz dystrybutory ciepła, czyli grzejniki. Coraz bardziej popularne stają się instalacje niskotemperaturowe, przez co powszechnie stosowane są kotły kondensacyjne lub pompy ciepła. Do współpracy z nimi zastosować należy grzejniki zdolne do efektywnej pracy w niskiej temperaturze czynnika grzejnego. Do tego rodzaju ogrzewania nadają się tylko nieliczne grzejniki. Czym powinny się charakteryzować? Bardzo ważna są: duża powierzchnia wymiany ciepła, emisja ciepła poprzez konwekcję i promieniowanie, a w sytuacji zwiększonych potrzeb grzewczych, możliwość wspomagania cyrkulacji powietrza przez wentylator. Nie mniej istotna jest niska masa takiego grzejnika wraz z wodą (mała pojemność wodna). Ten atut szczególnie przydaje się poza sezonem grzewczym, w tzw. okresach przejściowych, jak również podczas krótkotrwałego dogrzewania pomieszczeń. Posiadanie „szybkich” grzejników oznacza mały startowy wydatek energetyczny, szybki efekt grzewczy, szybką poprawę komfortu cieplnego, brak szkodliwego dla kosztów i komfortu cieplnego efektu przegrzewania pomieszczeń. W związku z tym, szybkie zatrzymanie grzania jest równie istotne dla kosztów ogrzewania i komfortu cieplnego. Grzejniki o małej masie całkowitej umożliwiają nie tylko szybki dostęp do ciepła, lecz także uzyskanie ciepła w dokładnie pożądanej ilości. Instalacja nie akumuluje dużej ilości ciepła, koszt uruchomienia ogrzewania na kilkanaście, kilkadziesiąt minut w celu korekty temperatury jest niewielki.

Fot. REGULUSFot. REGULUS
Wszystkie grzejniki w ofercie REGULUS®-system charakteryzują się dużą powierzchnią wymiany ciepła – jest ona około 50% większą od grzejników płytowych tej samej wielkości. Stąd wszystkie grzejniki REGULUS®-system to klasyczne, wzorcowe grzejniki niskotemperaturowe do kotłów kondensacyjnych. Do pomp ciepła szczególnie przydatne są grzejniki wyposażone w wentylator: E-VENT® (niemal bezszelestnie pracujący wentylator poprzeczny małej mocy – kilka, kilkanaście W, 230 V) i REVERS® (wentylator 24 V). Posiadacz grzejników REVERS® może korzystać z pompy ciepła w funkcji chłodzenia. Rzecz jasna wentylatory znacznie zwiększają moc grzewczą grzejnika, wpływają na dynamikę grzania, i co istotne gwarantują uzyskanie większej mocy bez zmiany wielkości grzejnika. W przypadku instalacji z pompą ciepła oznacza to, że nie ma potrzeby montowania przewymiarowanych, znacznie większych grzejników. Na koniec warto podkreślić, że suma mocy wentylatorów nie przekracza mocy 100-watowej żarówki – biorąc pod uwagę, dom o przeciętnej wielkości.

Fot. REGULUSFot. REGULUS
PROGRAMY DOBORU I WYCENY
REGULUS®-system oferuje grzejniki o różnych wysokościach, szerokościach, rodzajach przyłącza i wykonywanych w wybranym kolorze bez dopłaty.

Na firmowej stronie internetowej www.regulus.com.pl znajdują się, prawdopodobnie najlepsze dostępne w Polsce, proste w obsłudze programy doboru potrzebnej mocy i wielkości grzejników ściennych, a także podłogowych kanałów grzewczych.

REKLAMA:

OPTYMALNE OGRZEWANIE to pełne panowanie nad produkcją i podażą ciepła, uzyskiwanie ciepła, tyle co trzeba i kiedy trzeba. Każde niekorzystne przesunięcie czasowe w dostępie do ciepła oznacza zmniejszenie poczucia bezpieczeństwa cieplnego oraz komfortu cieplnego. Szybko reagujące grzejniki REGULUS®-system umożliwiają najlepszą korelację pomiędzy potrzebami grzewczymi, a czasem i ilością podaży ciepła.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: REGULUS
#czytelnia #grzejnik #instalacje #Grzejniki

Więcej tematów: