Krakowski projekt z widokiem na nowoczesność! Rozwiązania OknoPlus zagościły „U Przybyszewskiego” od EKOPARK

Podziel się:
U zbiegu legendarnych i prestiżowych dzielnic Krakowa – Starych Bronowic, Krowodrzy, Błoń i Woli Justowskiej powstaje jeden z najciekawszych projektów mieszkaniowych ostatnich lat. O krok od tętniącego życiem centrum, a jednak pełen ciszy, spokoju i harmonii. Ultranowoczesny, ale wysmakowany i doskonale oddający ducha krakowskiego przedmieścia. „U Przybyszewskiego” od EKOPARK, bo o tej realizacji mowa, łączy w sobie niebanalny pomysł architektoniczny, niezwykłe położenie i pełen komfort. Tak śmiała wizja wymagała użycia najwyższej jakości rozwiązań, dlatego deweloper EKOPARK postawił na system Reveal od OknoPlus, który gwarantuje ciszę, ciepło, design i… zachwycający widok na Kopiec Kościuszki.

Fot. OknoPlusFot. OknoPlus

Apartamenty w nowoczesnym wydaniu

„U Przybyszewskiego” od EKOPARK to miejsce, które w szczególny sposób łączy luksus i wysoki standard życia, a jednocześnie gwarantuje mieszkańcom prywatność. Oferuje apartamenty z dostępem do siłowni, strefy SPA, sauny i licznych udogodnień, które czynią życie komfortowym. Z imponujących tarasów na najwyższej kondygnacji rozlega się widok na Kopiec Kościuszki i okoliczne tereny zielone. Wszystkie mieszkania mają balkony lub ogródki – tak, aby każdy mógł cieszyć się tym wyjątkowym otoczeniem i widokiem.

Prestiż i jakość w każdym detalu

EKOPARK to krakowski deweloper, który działa na rynku nieruchomości od 25 lat. Zbudował jedną z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych inwestycji w Polsce - Finale Apartments w Warszawie. Nie dziwi więc, że do wznoszenia kolejnego projektu zaproszono najlepszych producentów i podwykonawców, których produkty wynoszą innowacyjność i jakość na zupełnie nowy poziom. Tak „U Przybyszewskiego” od EKOPARK zagościły okna i systemy Reveal krakowskiego producenta OknoPlus, przed którym postawiono cały szereg niełatwych zadań. Zaproponowane rozwiązanie sprostało im bez najmniejszych problemów i z powodzeniem wyparło drewno uznawane do tej pory za okienną klasę premium.

Fot. OknoPlusFot. OknoPlus

Aluminium is the new black

Powiedzieć o aluminium, że to surowiec na miarę XXI wieku, to jak nie powiedzieć nic. Widzą to nie tylko architekci i deweloperzy, znający rynek budowlano-wykończeniowy „od podszewki”, ale i klienci indywidualni, którzy jeszcze do niedawna kojarzyli ALU z zimnym budownictwem przemysłowym. Dziś wielkogabarytowe przeszklenia, całoszklane ściany, ciągnące się od podłogi aż po dach lub sufit, czy panoramiczne okna to jeden z najgorętszych trendów aranżacyjnych, którego nieodzownym elementem stają się właśnie aluminiowe profile – z jednej strony niezwykle wytrzymałe i gwarantujące najwyższe parametry techniczne, z drugiej zaś designerskie, perfekcyjnie dopełniające projekty w nowoczesnym lub minimalistycznym stylu. Ale to nie wszystko.

Aluminium doskonale wpisuje się w trend zrównoważonego, świadomego budownictwa, gdzie kluczowe staje się zmniejszenie emisji CO2 czy korzystanie z odnawialnych źródeł energii i surowców wtórnych. To materiał, który można poddawać nieustannemu recyklingowi, wspierający dążenie producentów do zerowej emisji i zmniejszenia śladu węglowego swoich produktów.

Fot. OknoPlusFot. OknoPlus

Czym jeszcze wygrał w tym przypadku z drewnem?

Deweloperzy gotowi na ALU-rewolucję

Aluminium zrewolucjonizowało współczesną architekturę i z coraz większą śmiałością rości sobie prawa do miana „premium”, które do tej pory zarezerwowane było wyłącznie dla drewna. – Widząc projekt U Przybyszewskiego, od razu wiedzieliśmy, że Reveal będzie strzałem w dziesiątkę i wspaniale dopełni nowoczesny charakter tej realizacji, a dodatkowo zaoferuje użytkownikom cały szereg funkcjonalności i wartości dodanych. Wiedzieliśmy również, że znakiem rozpoznawczym budynków EKOPARK jest stolarka wykonana z naturalnego surowca. Choć zadanie nie było proste, postanowiliśmy zaprosić dewelopera do świata OknoPlus i pokazać mu najlepszą możliwą alternatywę. Do tematu podeszliśmy bowiem holistycznie i wieloaspektowo – podkreśla Izabela Tryba, ekspert marki OknoPlus.

Oferując Reveal, producent połączył interesy dwóch najważniejszych odbiorców projektu – dewelopera jako inwestora oraz mieszkańca jako przyszłego użytkownika stolarki. Dzięki optymalnemu wykorzystaniu budżetu wykonawca nie musiał wybierać między jakością i walorami technicznymi, zaś mieszkańcy zyskali okna, które zapewnią im ciszę, ciepło i piękne widoki, a do tego wpiszą się w każdy styl aranżacyjny wymarzonego mieszkania. Co więcej, nie będą musieli zaprzątać sobie głowy konserwacją profili – ekologicznie i efektywnie zarazem.

Ich ekologiczny charakter wyraża się również w energooszczędności. Uw na poziomie 0,9 W/m2K czyni z nich okna doskonałe nawet do domów pasywnych, zaś wodoszczelność – 2250 Pa (vs standardowe 1600) czy odporność na wiatr na poziomie 2000 Pa sprawiają, że z łatwością poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi.

- Reveal, okno klasy premium, to nowa, technologicznie zrewolucjonizowana generacja aluminiowych systemów okiennych. Ich tajemnica tkwi idealnych proporcjach oprawy i szkła, balansie pomiędzy pięknem surowego designu a drobiazgową estetyką wykończenia profili, perfekcyjnym zrównoważeniu właściwości termoizolacyjnych i statyki okna, oraz na bardzo korzystnym dla klienta stosunku ceny do… luksusu – dodaje Izabela Tryba, ekspert marki OknoPlus.
REKLAMA:

W aktualnie realizowanym etapie „U Przybyszewskiego” EKOPARK zamontowano aż 157 okien w najmodniejszym odcieniu klasycznej czerni, a także należące do tej samej linii systemy przesuwne oraz balkony francuskie. Inwestycja posiada również paszport superciepłego montażu, wystawiony przez niemiecki instytut techniki okiennej IFT Rosenheim.

- Nowoczesne okna proponowane przez OknoPlus to nie tylko ujmujący elegancką estetyką design czy funkcjonalność i innowacyjność rozwiązań, ale także jakość produktów spełniająca najwyższe standardy europejskie. Tym samym dajemy naszym Klientom coś więcej niż doskonały widok. To także ciepło, design i oszczędność na teraz i na przyszłe lata. – podkreśla Wiceprezes Zarządu EKOPARK Dariusz Matuszkiewicz.

Przyjazny środowisku, wyjątkowo funkcjonalny, dający szerokie możliwości projektowe i aranżacyjne – nie ma wątpliwości, że w najbliższych latach aluminium odgrywać będzie jeszcze większą rolę w segmencie budowlanym. Myśląc o niedalekiej przyszłości, warto już dziś wykorzystać możliwości, jakie oferują inwestorom nowoczesne okna aluminiowe.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: OknoPlus
#okna #wiadomości #architektura #okna i drzwi #oknoplus

Więcej tematów: