Photon Energy zwiększa swoje udziały w farmie fotowoltaicznej Maryvale poprzez transakcję asset swap z firmą Canadian Solar

Podziel się:
Photon Energy zwiększa swoje udziały w projekcie farmy fotowoltaicznej Maryvale poprzez wymianę aktywów z firmą Canadian Solar. Photon Energy zajmie się samodzielnie rozwojem projektu farmy Maryvale o mocy 160 MWp, z kolei firma Canadian Solar zajmie się dalszym dewelopmentem farm fotowoltaicznych Suntop2 oraz Gunning.

- Farma Maryvale jest zlokalizowana w centralno-zachodniej części regionu Orana (Australia Zachodnia) w Strefie Energii Odnawialnej, której celem jest zwiększenie mocy z czystych źródeł o 3 GW. Projekt farmy uzyskał pozwolenie na budowę i jest na etapie najbardziej zaawansowanym z trzech projektów farm.

- Zwiększenie udziałów oznacza możliwość większego zaangażowania Photon Energy
w projekcie po zakończeniu fazy przygotowania projektu do budowy.

- Photon Energy i Canadian Solar współpracowały wcześniej przy projekcie farmy fotowoltaicznej Suntop1 o mocy 189 MWp oraz farmy Gunnedah o mocy 150 MWp.
W przypadku obu projektów, po zakończeniu prac związanych z uzyskaniem pozwoleń, Photon Energy sprzedał swoje udziały firmie Canadian Solar, która zajęła się budową tych farm.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą kontynuacji prac nad przygotowaniem projektu Farmy Maryvale aż do etapu rozpoczęcia jego budowy. Dzięki zwiększeniu naszych udziałów w projekcie o 65% udało nam się zoptymalizować naszą pozycję oraz zmaksymalizować możliwość zaangażowania w dalsze działania, takie jak EPC i O&M - powiedział Michael Gartner, dyrektor zarządzający Photon Energy w Australii i dyrektor technologiczny w Grupie Photon Energy.


Zgodnie z warunkami umowy, Photon Energy wymienił swoje 49% udziałów w farmie fotowoltaicznej Gunning Solar o mocy 220 MWP oraz 25% udziałów w farmie Suntop2 o mocy 200MWp na 51% udziałów firmy Canadian Solar w farmie Maryvale.
REKLAMA:

Obecnie spółka posiada 65% udziałów w projekcie Maryvale i będzie współpracować ze swoim lokalnym partnerem (który ma pozostałe 35% udziałów) celem dokończenia prac nad przygotowaniem dokumentacji projektowej i studiów przyłączeniowych do sieci. Spółka spodziewa się, że zajmie to około sześciu miesięcy, po czym zostanie podpisana umowa przyłączeniowa, która powinna zostać zawarta w ciągu 12 miesięcy.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Photon Energy
#wiadomości #fotowoltaika #eko #wspolpraca

Więcej tematów: