Hala stalowa – w jakich branżach sprawdza się najlepiej?

Podziel się:
Są wytrzymałe na warunki atmosferyczne i oferują optymalną ilość przestrzeni do zagospodarowania. Hale stalowe to obiekty, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie rozwój gospodarczy naszego kraju. W jakich branżach konstrukcje stalowe sprawdzą się najlepiej?

Fot. OcmerFot. Ocmer

Hala murowana i hybrydowa – alternatywa uzależniona od wymagań

Zanim przejdziemy do omówienia tematu hal stalowych, warto wspomnieć o alternatywnych rodzajach konstrukcji obiektów. Inwestorzy, których specyfika biznesu tego wymaga, decydują się na hale murowane lub hybrydowe: stalowo-żelbetowe. Warto wiedzieć, że:
- stosuje się je w miejscach, które muszą spełniać podwyższone wymogi przeciwpożarowe;
- wykorzystywane są, jeśli obiekt ma więcej niż jedną kondygnację.

Jeśli zastawiasz się, czy lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie hala stalowa, czy murowana, zobacz porównanie tych dwóch systemów w artykule: https://www.ocmer.com.pl/dla-inwestorow/1539-hala-stalowa-czy-murowana.

Hala stalowa – w jakich branżach będzie doskonałym wyborem?

Hale stalowe to obiekty, które można wykorzystać w wielu branżach. Co ważne, minęły już czasy, kiedy hala kojarzyła się z miejscem nieogrzewanym i mało komfortowym. Dzisiejsze projekty nie tylko dostosowane są do pełnienia różnorakich funkcji i powinny uwzględniać potrzeby osób w nich przybywających. Oto kilka przykładów zastosowań hal stalowych:

Hala stalowa – mroźnia / chłodnia / sortownia

Idealne rozwiązanie dla firm z branży spożywczej związanej z przetwórstwem warzyw i owoców. Projektanci takich obiektów powinni brać pod uwagę nie tylko efektywność instalacji chłodniczej oraz sposoby dostaw i odbiorów towarów, ale także cały proces technologiczny, wiążący się z sortowaniem oraz przechowywaniem owoców i warzyw.

Hala stalowa – stacja kontroli i obsługi pojazdów

Hale dla branży samochodowej, w której ważną rolę odgrywają m.in. funkcje wentylacyjne i grzewcze, z powodzeniem mogą być obiektami stalowymi. Nowoczesne obiekty tego typu są odpowiednio zabezpieczone pod względem ochrony przeciwpożarowej, a także właściwie oświetlone, m.in. dzięki zastosowaniu naświetli dachowych, okien oraz oświetlenia ciągów komunikacyjnych.

Hala stalowa – sortownia odpadów

Sortownie odpadów, których zadaniem jest segregacja odpadów i odzysk cennych surowców wtórnych, to coraz częściej właśnie obiekty o konstrukcji stalowej. Najlepiej, jeśli uwzględniają zasady technologii Remco - hale stalowe wznoszone w tym systemie wyróżniają się dużymi rozpiętościami bez podpór wewnętrznych (nawet do 70 metrów).

Hala stalowa – targowa / pawilon handlowy

Z halami stalowymi z branży handlowej stykamy się na co dzień najczęściej. Przy projektowaniu hal targowych bardzo ważny jest ich wygląd oraz zagospodarowanie terenu wokół hali. Przy odpowiednim doborze obudowy, hale stalowe mogą mieć niewątpliwie wysokie walory estetyczne. W przypadku branży handlowej kluczową rolę odgrywa zapewnienie użytkownikom hali bezpieczeństwa, dlatego niezwykle ważne jest tu właściwe zabezpieczenie przeciwpożarowe oraz optymalizacja systemów wentylacyjnych.

Hala stalowa – logistyczna

Rozwój handlu, szczególnie internetowego sprawia, że wielkopowierzchniowe obiekty logistyczne stają się coraz częstszym elementem polskiego krajobrazu. W hali tego typu istotna jest przestrzeń i przepustowość, by wszelkie procesy logistyczne przebiegały bez zakłóceń.

Hala stalowa – produkcyjna / produkcyjno-magazynowa

Hale stalowe wykorzystywane są również w szeroko pojętej branży produkcyjnej. Często pełnią jednocześnie funkcję magazynów dla wyprodukowanych towarów. Wyzwaniem jest tutaj zapewnienie maksimum bezpieczeństwa zarówno pracownikom, jak i składowanym produktom.

Hala stalowa – magazynowa (wysokiego i niskiego składowania)

Hal wielkopowierzchniowych, które pełnią rolę magazynów, przybywa w bardzo szybkim tempie. Korzystają z nich nagminnie firmy handlowe, produkcyjne, usługowe, a także branża e-commerce.
REKLAMA:

Twoja firma potrzebuje hali stalowej, żeby zostać liderem branży?

Jeśli potrzebujesz hali przemysłowej, produkcyjnej lub magazynowej o powierzchni minimum tysiąca metrów kwadratowych, wybierz firmę Ocmer – generalnego wykonawcę obiektów przemysłowych, który działa na polskim rynku nieprzerwanie od ponad 25 lat. Zajmuje się kompleksową obsługą inwestycji – od przygotowania terenu po zagospodarowanie przestrzeni w otoczeniu hali.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Materiał partnera
#czytelnia #wnetrza #publiczne #stal #Wnętrza, wystrój, architektura - tematy pozostałe

Więcej tematów: