Kowalstwo artystyczne – wybieramy najpiękniejszą kutą bramę wjazdową

Podziel się:
W poniższym artykule postaram się przedstawić Państwu rodzaje oraz wzory najpiękniejszych bram wjazdowych. Nie będziemy tutaj zajmować się zwykłymi bramami wjazdowymi ale prawdziwymi dziełami sztuki które mogą stać się wizytówkami również Państwa domu czy rezydencji.

Fot. MB NylecFot. MB Nylec

Rodzaje bram kutych:

Bramy kute ażurowe.

Bramy tego typu spotkać w Polsce można najczęściej. Charakteryzuję się przede wszystkim tym, że pomimo zastosowania bogatego wzornictwa widać przez nie całą naszą posesję. Jest to dobry wybór dla osób, które posiadają duży piękny podjazd oraz ogród, który jest przez taką bramę widoczny. Najistotniejszym elementami nadającymi uroku takiej bramie jest ornamentyka, grubość materiałów, profesjonalizm wykonania oraz detale. Ornamentyka powinna być bogata, ale nie można w tym temacie przesadzić aby treść nie przerosła formy. Materiały w takiej bramie powinny być jak najgrubsze – to właśnie masyw bramy nadaje jej największego uroku. Należy pamiętać, że to co z małej odległości wydaje się grube, z większej (na przykład z okna samochodu) będzie wydawać się bardzo cienkie. Oczywiście stosowanie bardzo tęgich materiałów spowoduje ogromną wagę bramy oraz znaczy wzrost trudności jej wykonania, a co za tym idzie – dużo większe koszty. W niniejszym artykule jednak koszty nas nie interesują – mamy wybrać przecież dla Państwa bramę najpiękniejszą, a nie najtańszą. Brama wjazdowa, która ma być zatem bogato zdobiona oraz bardzo tęga – wykonana z grubych materiałów zdecydowanie powinna być zlecona do wykonania prawdziwym profesjonalistom. Brama zrobiona przez amatorski zakład niestety nie będzie przypominać wyglądem żadnej z bram, które mogą Państwo oglądać w tym artykule. Ostatnim Ale niesamowicie ważnym elementem składowym najpiękniejszych bram kutych są detale, a wśród nich tradycyjne kowalskie nitowania oraz kowalskie akanty – czyli ręcznie wykuwane ozdoby roślinne, które są w stanie wykonać tylko prawdziwi mistrzowie kowalstwa artystycznego.

Przykłady najpiękniejszych bram ażurowych:


Kowalstwo artystyczne –  wybieramy najpiękniejszą kutą bramę wjazdowąKowalstwo artystyczne –  wybieramy najpiękniejszą kutą bramę wjazdową
Kowalstwo artystyczne –  wybieramy najpiękniejszą kutą bramę wjazdowąFot. MB NylecFot. MB Nylec

Kute bramy pełne

Pełne bramy kute są to bramy, które przeznaczone są dla osób potrzebujących zarówno pięknego produktu jak i maksymalnej prywatności. Takie bramy – w zależności od modelu całkowicie lub częściowo będą zasłaniały widok na naszą posesję przed wzrokiem osób trzecich. W porównaniu do bram ażurowych wytwarza się je używając nie tylko tradycyjnych technik kowalskich, ale również nowoczesnych technologii. Ich budowa jest bardzo skomplikowana i tak samo jak w przypadku bram ażurowych niezwykle istotne jest to aby wykonał je profesjonalny zakład, który z takimi bramami ma do czynienia na co dzień. Jednym z istotniejszych aspektów takich bram jest ich ogromna masa. Waga takich bram jest tak duża, że wykonane nieprawidłowo mogą z czasem ulec odkształceniu pod własną masą. Bramy takie, również bardzo trudno poddać procesowi cynkowania ogniowego – wiele zakładów uważa, że jest to wręcz niewykonalne. Zaś w profesjonalnej firmie kowalskiej MB Nylec nie stanowi to problemu. Można by długo pisać o technologii zbudowania takiej bramy, nie jest to jednak celem tego artykułu – nas interesuje ich wygląd w połączeniu z prywatnością jaką nam oferują. Poniżej przedstawiam najpiękniejsze z takich bram, ocenę wyglądu oraz prywatności jaką zapewniają zostawiam Państwu.

Kowalstwo artystyczne –  wybieramy najpiękniejszą kutą bramę wjazdowąKowalstwo artystyczne –  wybieramy najpiękniejszą kutą bramę wjazdową
Kowalstwo artystyczne –  wybieramy najpiękniejszą kutą bramę wjazdowąFot. MB NylecFot. MB Nylec

Nowoczesne kute bramy ekskluzywne

Wszystkie powyżej przedstawione bramy mogą kojarzyć się z idealnymi wizytówkami wjazdów do domów, rezydencji i pałaców. Ale co z domami o nowoczesnej architekturze? Czy posiadając nowoczesny dom jesteśmy skazani na proste formy? Niekoniecznie! Poniżej przedstawiam Państwu propozycję jak może wyglądać wersja bramy pełnej dla domu nowoczesnego.

Kowalstwo artystyczne –  wybieramy najpiękniejszą kutą bramę wjazdową

Ekskluzywne kute systemy ogrodzeniowe i bramowe

Czy wybierając idealną bramę oraz ogrodzenie do naszego domu nie warto zadać sobie pytania dlaczego całą resztę murujemy z betonu lub z cegły? A co by było gdyby cały nasz wjazd stanowił jedno wielkie dzieło sztuki, nie tylko brama… Odpowiedź na to pytanie przedstawiam Państwu poniżej. Firma MB Nylec z Dębicy wytwarza nie tylko najpiękniejsze kuta bramy i ogrodzenia w Polsce ale również potężne i przepiękne kute słupy ażurowe, które z powodzeniem zastępują tradycyjnie betonowe wersje. Ocenę wyglądu pozostawiam Państwu.

Kowalstwo artystyczne –  wybieramy najpiękniejszą kutą bramę wjazdowąKowalstwo artystyczne –  wybieramy najpiękniejszą kutą bramę wjazdową
Kowalstwo artystyczne –  wybieramy najpiękniejszą kutą bramę wjazdowąFot. MB NylecFot. MB Nylec
Wszystkie bramy widoczne w tym artykule produkowane są przez najlepszych fachowców w dziedzinie kowalstwa artystycznego w Polsce – firmie MB Nylec z Dębicy.

http://www.mb-nylec.com

Jeżeli chcą Państwo aby wjazd na Państwa posesję był zwieńczony najpiękniejszą kuta bramą wjazdową – zapraszamy do odwiedzenia Galerii wystawowej firmy MB Nylec.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: MB Nylec
#okna #drzwi #ogrod #okna i drzwi #brama_ogrodzeniowa #z metal #polecamy #M.B.Nylec #poradnik #Ogrodzenia i bramy #Okna i drzwi - tematy pozostałe

Więcej tematów: