Pompy ciepła z funkcją chłodzenia od STIEBEL ELTRON

Podziel się:
Pompa ciepła kojarzy się najczęściej z ogrzewaniem. I słusznie zresztą, bo to jeden z najnowocześniejszych i ekologicznych sposobów na ogrzanie pomieszczeń w naszych domach. Ale nie tylko! Za pomocą pomp ciepła możliwe jest też chłodzenie mieszkań.

Jedno urządzenie, które zimą zapewnia przyjemne ciepło, a w upalne lato upragniony chłód?

To możliwe. Takie rozwiązanie jest coraz częściej stosowane w budownictwie. Warto o nim pomyśleć już w fazie projektowej, by móc wybrać dostosowaną do naszych potrzeb pompę ciepła. Niektóre z nich można montować wyłącznie w nowym budownictwie, inne nadają się do modernizowanych obiektów. Marka STIEBEL ELTRON posiada w swojej ofercie pompy ciepła z funkcją chłodzenia. W serii WPL znajdziemy urządzenia, które można zainstalować na zewnątrz budynku bez konieczności prowadzenia prac związanych z wykonaniem instalacji. Wśród nich jest też nowość, WPL 07-17 ACS classic. Jest to inwerterowa, kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda z funkcją chłodzenia aktywnego. Można ją wykorzystać do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz przygotowania ciepłej wody na ciepło. Dzięki temu system jest wydajny, a zużycie energii elektrycznej – mniejsze.

Z kolei w większych obiektach, np. w branży hotelarskiej, dobrze sprawdza się pompa ciepła WPL 13-23 E/cool. Można ją montować na zewnątrz i wewnątrz budynku. Pracuje niezwykle cicho, ale przy tym wydajnie. Jest przystosowana do chłodzenia aktywnego poprzez odbieranie ciepła z systemu grzewczego.

Fot. STIEBEL ELTRONFot. STIEBEL ELTRON

SKORZYTSAJ Z DOPŁAT!

Zainteresowanie pompami ciepła rośnie. Dla wielu osób pewnym ograniczeniem jest jednak cena tych urządzeń. To spora inwestycja, ale jak pokazuje doświadczenie – szybko się zwraca. Jest też proekologiczna. Pompy ciepła nie generują spalin, nie trzeba też myśleć o składowaniu opału. Marka STIEBEL ELTRON proponuje więc swoim klientom EkoDotację STOP SMOG. Promocja obejmuje wybrane pompy ciepła w szerokim zakresie mocy, w tym również modele z opcją chłodzenia.
W jej ramach można otrzymać 5 000 zł na montaż wybranego pakietu urządzeń. Ich uruchomienie oraz instalacja zostanie dodatkowo przeprowadzona na koszt STIEBEL ELTRON.

REKLAMA:

Zintegrowane systemy grzewcze są dzisiaj coraz chętniej stosowane. Same urządzenia bardzo dobrze wpisują się w nowoczesny design, a ich różne funkcje umożliwiają efektywne użytkowanie przez wiele lat.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: STIEBEL ELTRON
#instalacje #w dom #w dom_energooszczedny #z klimatyzacja #stieble eltron #w pompa_ciepla #na badania #produkty #Pompy ciepła

Więcej tematów: