Znamy SUPERDEKARZA ROKU 2016

Podziel się:
Branżowy program dla profesjonalistów pod nazwą SUPERDEKARZ pod raz ósmy wyłonił najlepszych dekarzy minionego roku. Podczas uroczystej Gali SUPERDEKARZ 2016, która miała miejsce w Hotelu Andel`s w Łodzi, poznaliśmy najlepszych dekarzy w poszczególnych regionach oraz w klasyfikacji ogólnopolskiej.

Laureaci programu SUPERDEKARZ. Fot. BRAASLaureaci programu SUPERDEKARZ. Fot. BRAAS
SUPERDEKARZEM ROKU 2016 został Rafał Szczepański z Łodzi, za nim uplasowali się Daniel Czarnecki ze Stargardu Szczecińskiego oraz Jerzy Orłowski z Pyrzyc. Gala SUPERDEKARZ, której patronem i inicjatorem jest marka BRAAS, to finał wielomiesięcznej rywalizacji kilkuset wykonawców dachów z Polski.

W trwających cały rok zmaganiach liczy się nie tylko ilość położonych dachów, umiejętność wykorzystania akcesoriów oraz kompletnych systemów dachowych, ale także udział w szkoleniach i warsztatach podnoszących umiejętności zawodowe dekarzy. SUPERDEKARZEM Roku 2016 został Rafał Szczepański (Rafał Szczepański Ciesielstwo-Dekarstwo, Łódź), który rok wcześniej zajął trzecie miejsce na podium. Drugie miejsce wywalczył Daniel Czarnecki (Zakład Ogólnobudowlany Czarnecki, Stargard Szczeciński), a trzecie zajął ubiegłoroczny zwycięzca, Jerzy Orłowski (Usługi Ogólnobudowlane „Orzeł” Jerzy Orłowski, Pyrzyce).
REKLAMA:

Statuetkę SUPERDEKARZ REGIONU 2016 odebrało dodatkowo 12 dekarzy, najlepszych w poszczególnych częściach kraju. Rafał Szczepański okazał się również liderem w dwóch kategoriach: w ilości położonych dachówek płaskich Teviva Cisar oraz wykorzystaniu innych modeli dachówek wykonanych w nowoczesnej technologii Cisar. Najbardziej aktywnym debiutantem programu w roku 2016 okazał się Radosław Babich z Ciechanowa, a Mistrzem Systemów Dachowych – Marcin Seklecki z Gąbina. Niespodzianką okazał się prezent, jaki wręczyli przedstawiciele środowiska dekarskiego Grzegorzowi Baryckiemu – tego bowiem dnia obchodził 20. rocznicę zatrudnienia w firmie Monier Braas Polska jej aktualny Prezes.
- Wielokrotnie powtarzałem, że dekarze zapraszani na Galę, swoimi umiejętnościami nie odstają w żaden sposób od wykonawców z innych krajów. Ta świadomość odbija się również w zmianie myślenia dekarzy o ich pracy – coraz więcej doskonałych fachowców przestaje walczyć za pomocą niskiej ceny, a podkreśla wysoką jakość wykonawstwa i materiałów służących do pokrycia dachów – powiedział Grzegorz Barycki, Prezes Zarządu Monier Braas. – Przynależność do programu SUPERDEKARZ, a przede wszystkim obecność wśród finalistów, to prosty przekaz dla inwestorów, że mają do czynienia z najlepszymi wykonawcami dachów w naszym kraju! – dodaje.

Rok 2016 rok w programie upłynął pod hasłem „bicia olimpijskich rekordów”. Rywalizacja dekarska (i ta na serio, i dla zabawy), nawiązywała do bieżących wydarzeń towarzyszących Igrzyskom Olimpijskim w Rio de Janeiro oraz Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej. Dlatego taktykę, umiejętności i wytrwałość w dążeniu do celu dekarzy docenili również goście specjalni tegorocznej Gali – olimpijczycy Mateusz Kusznierewicz i Szymon Ziółkowski oraz wieloletni członek reprezentacji Polski w piłce nożnej – Tomasz Iwan. To z ich rąk finaliści odebrali statuetki za osiągnięcia w minionym roku. Muzyczną atrakcją wieczoru był koncert Sylwii Grzeszczak, zaś Galę - z właściwą sobie elegancją - poprowadził Maciej Kurzajewski.

Superdekarz z Certyfikatem

Ósma edycja programu SUPERDEKARZ zakończyła się 8 grudnia. Czynnie uczestniczyło w niej 725 dekarzy. Kluczowymi punktami programu były szkolenia produktowe oraz warsztaty podnoszące umiejętności komunikacyjne, a także powiększenie grona Certyfikowanych Dekarzy BRAAS. To grupa wykonawców, którzy cieszą się bardzo dobrą opinią, biorą udział w szkoleniach oraz poddają swoje budowy dodatkowej weryfikacji przez ekspertów marki BRAAS. Posiadanie Certyfikatu jest synonimem wysokiej jakości wykonawstwa i obsługi klienta. To m.in. z najlepszymi wykonawcami związany jest rewolucyjny produkt, który planuje wkrótce wprowadzić marka BRAAS.
- Nadchodzący rok zapowiada się na przełomowy na ogólnokrajowym rynku pokryć dachowych. Po latach pracy nad projektem, który przyniesie ogromne korzyści inwestorom oraz rekomendowanym przez nas wykonawcom, w końcu będziemy mogli wprowadzić na rynek zupełnie nową jakość! O szczegółach poinformujemy już niedługo – zapowiada Grzegorz Barycki, Prezes Zarządu Monier Braas.


WYNIKI PROGRAMU SUPERDEKARZ 2016

Zwycięzcy krajowi:

I miejsce - Rafał Szczepański - Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Łódź.
II miejsce – Daniel Czarnecki - Zakład Ogólnobudowlany Czarnecki, Stargard Szczeciński
III miejsce – Jerzy Orłowski - Usługi Ogólnobudowlane „Orzeł” Jerzy Orłowski, Pyrzyce

Zwycięzcy regionalni:

1. Łukasz Budzyński - Mistrz Regionu Wielkopolskiego, Zakład Blacharsko-Dekarski, Gniezno, Strzyżewo Smykowe
2. Jerzy Łączyński - Mistrz Regionu Mazowieckiego, Domino Dach, Mińsk Mazowiecki
3. Roman Dyduch - Mistrz Regionu Śląskiego-Zachodniego, F.U.H. Dachbud, Orzesze
4. Bogdan Kalinowski - Mistrz Regionu Białostockiego, GD Bogdan Kalinowski, Księżyno
5. Marek Walczewski - Mistrz Regionu Lubuskiego, Ciesielstwo i Dekarstwo Ogólnobudowlane Marwal, Osieczna
6. Franciszek Tusk - Mistrz Regionu Pomorskiego, Zakład Dekarsko-Blacharski, Rembienica- Wejherowo
7. Zbigniew Gozdur - Mistrz Regionu Lubelskiego, Best-Dach, Radom
8. Grzegorz Adamczyk – Mistrz Regionu Śląskiego-Wschodniego, Allbud, Łodygowice
9. Henryk Klóska – Mistrz Regionu Podkarpackiego, Klóska Henryk Firma Remontowo-Budowlana, Rytro
10. Adrian Woźniak – Mistrz Regionu Małopolskiego, U R B Adrian Woźniak, Gorenice
11. Henryk Labisz – Mistrz Regionu Opolskiego, DACHER, Chrząstowice
12.Damian Rolla – Mistrz Regionu Dolnośląskiego - Wrocławskiego, DACH-SYSTEM, Głogów

Nagrody dodatkowe:

1. Radosław Babich - Debiut 2016 roku, Usługi Dekarsko-Budowlane Radosław Babich, Ciechanów
2. Rafał Szczepański - Mistrz Systemów Dachowych 2016, Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Łódź
3. Rafał Szczepański - Najlepszy wynik w dachówce CISAR w 2015 roku, Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Łódź.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Braas
#wiadomości #dachy #konkursy #braas

Więcej tematów: