Podsumowanie pracy Grupy VELUX

Podziel się:
Grupa VELUX i spółki siostrzane zakończyły ubiegły rok bardzo dobrym wynikiem i po raz kolejny potwierdziły swoją pozycję lidera stolarki budowlanej w Polsce. Plany na 2016 rok zakładają dalszy rozwój potencjału produkcyjnego w polskich fabrykach.

Fot. VeluxFot. VeluxOsiągnęły one w Polsce w 2015 roku przychód na poziomie ponad1,5 mld zł. Ten wynik jest lepszy od ubiegłorocznego o 6,7 proc. Został on osiągnięty głównie dzięki sprzedaży produkowanych w Polsce okien Nowej Generacji na eksport do krajów Europy Zachodniej. Realizowane w 2015 roku projekty w polskich fabrykach pozwoliły na poszerzenie asortymentu i potencjału produkcyjnego.

W związku z ostatnimi inwestycjami zatrudnienie wzrosło o 180 osób. W sumie w Grupie VELUX i spółkach siostrzanych pracuje ponad 3500 osób. Na lokalnych rynkach – w Gnieźnie, Namysłowie i Wędkowach to największy pracodawca. Zwiększyła się również powierzchnia fabryk, która obecnie wynosi ponad 226 tys. metrów kwadratowych.
REKLAMA:

Inwestycje w polskie fabryki, które obejmowały również ich modernizację i wymianę parku maszynowego, wpłynęły na poprawę ich efektywności energetycznej. W ubiegłym roku zakłady produkcyjne VELUX przeszły pozytywnie audyt energetyczny i dołączyły do nielicznego w Polsce grona zakładów posiadający system zarządzania energią zgodny z ISO 50001. Oznacza to duże oszczędności energii, które z jednej strony przekładają się na oszczędności kosztów, z drugiej mają olbrzymi wpływ na środowisko naturalne i ograniczenie emisji CO2. W ciągu najbliższego roku firma VELUX spodziewa się obniżenia kosztów związanych ze zużyciem energii o 5-10 proc. W kolejnych latach szacowane oszczędności to kolejne 10 procent.

W 2016 roku Grupa VELUX obchodzi 75-lecie założenia firmy przez wynalazcę współczesnego okna dachowego, duńskiego inżyniera Villuma Kann Rasmussena.Jedną z inicjatyw społecznych z okazji jubileuszu jest wspólny projekt Grupy VELUX i organizacji społecznej Little Sun, które wspólnie zleciły opracowanie lampy solarnej. W wyniku konkursu wybrano projekt lampy opracowany przez studentów z Argentyny, wyprodukowano 14 500 lamp (tyle, ile jest pracowników VKR Holding A/S, właściciela Grupy VELUX) i przekazano je na rzecz społeczności w Senegalu, Zambii i Zimbabwe, czyli tam gdzie dostęp do elektryczności po zachodzie słońca jest wciąż nieosiągalnym luksusem.

Przy tej okazji warto również wspomnieć o wieloletnim zaangażowaniu w życie społeczności lokalnych oraz wsparciu działalności organizacji społecznych w Polsce m.in. poprzez dotacje przyznawane przez niezależnie działające Fundacje VELUX, będące większościowym udziałowcem Grupy. W sumie od 2003 roku przekazały one 27 grantów na ponad 85 mln zł na realizację inicjatyw związanych z ochroną socjalną oraz niwelowaniem różnic społecznych wśród dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem z powodu choroby, ubóstwa, sytuacji rodzinnej lub niepełnosprawności.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Velux
#okna #wiadomości #okno #okna i drzwi #velux

Więcej tematów: