Jak stworzyć nastrój w ogrodzie

Podziel się:
Odradzająca się wiosną przyroda ozdabia zielenią parki, skwery, a także nasze ogrody. Ciesząc się ich urokiem, warto zadbać, aby wraz z nadejściem zmroku ów czar nie prysł. Chcąc podkreślić zalety ogrodu, musimy pamiętać o jego odpowiednim oświetleniu...

Fot. OsramFot. OsramOd lamp ogrodowych oczekujemy nie tylko estetycznego wyglądu, ładnych efektów świetlnych, ale również tego, by były tanie w eksploatacji i jak najdłużej nam służyły. Przed zakupem warto więc sprawdzić, czy jest możliwość zastosowania w nich energooszczędnych źródeł światła. Zużywają one zdecydowanie mniej energii w porównaniu ze zwykłymi żarówkami, co oznacza znacznie niższe rachunki. Dobierając oświetlenie do ogrodu powinniśmy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Dostępne są np. świetlówki kompaktowe, które automatycznie włączają się o zmroku i wyłączają o świcie, dzięki czemu doskonale sprawdzają się jako oświetlenie zabezpieczające dom. Specjalne czujniki reagują na poziom natężenia oświetlenia dziennego i są odporne na światło zakłócające. Dodatkowym atutem świetlówki jest jej trwałość sięgająca 15000 godzin.

Fot. OsramFot. OsramW ogrodzie doskonale sprawdzą się też rozwiązania oparte na technologii LED. Nowoczesne oprawy, oprócz wyjątkowej trwałości, mają również bardzo szerokie zastosowanie. Mogą być zamontowane w podłodze, schodach, ścianie czy suficie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Niektóre (np. AQUALED) wyróżnia możliwość instalacji w basenie, w którym - dzięki białym lub niebieskim diodom LED - tworzą niepowtarzalny klimat. Oprawy przeznaczone dla patio i ogrodów powinny charakteryzować się wyjątkową odpornością na uszkodzenia i uderzenia. Nautilus, którego konstrukcja oparta jest na hartowanym szkle, dostępny jest z jedną lub trzema dużej mocy diodami LED.
REKLAMA:

Fot. OsramFot. OsramTworzenie nastrojów, kształtowanie przestrzeni i prezentacja obiektów we właściwym świetle, to zadania nowoczesnego oświetlenia. Dostępne są już rozwiązania, które dzięki swojej funkcjonalności dostosowują się do potrzeb użytkowników. To np. przenośne oprawy oparte na technologii LED. Łatwość ładowania i wyjątkowa mobilność sprzyja korzystaniu z nich podczas imprez okolicznościowych na świeżym powietrzu. Oferowane produkty można zastosować w dowolnym miejscu, bez konieczności podłączania ich do prądu. Są to m.in. barwne „pochodnie” czy zasilane baterią oprawy. Wystarczy je naładować (w dostępnej osobno stacji ładowania) przez trzy godziny, aby zapewniały do pięciu godzin pracy. Cechuje je również długa trwałość, ponieważ baterię można ładować do pięciuset razy.

Fot. OsramFot. Osram„Pochodnie” są nie tylko bardzo atrakcyjnym przedmiotem ozdobnym, ale również efektywnym źródłem światła. Ta unikalna, bezprzewodowa oprawa, którą można dostać w czterech kolorach (czerwonym, niebieskim, pomarańczowym i białym), wyposażona jest w 24 diody LED. Trzy „pochodnie” są wystarczająco jasne, aby zapewnić przyjemne oświetlenie średniej wielkości patio. Ostre zakończenie umożliwia ich mocowanie w ziemi lub doniczce. Z kolei zasilane baterią oprawy można mocować do parasola ogrodowego - w zależności od sposobu mocowania pełnią funkcję oświetlenia bezpośredniego lub pośredniego.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Osram
#czytelnia #do oswietlenie #wnetrza #w ogrod #na zewnatrz_bud #LED #obud #Oświetlenie LED’owe #Pomysł na ogród

Więcej tematów: