Zdalne sterowanie klimatyzacją

Podziel się:
Panasonic proponuje aplikację pozwalającą na sterowanie klimatyzacją przez urządzenia mobilne. Za pomocą IntesisHome użytkownicy telefonów czy tabletów z systemami iOS oraz Android a także komputerów z dostępem do Internetu, mają możliwość kontrolowania urządzeń klimatyzacyjnych Panasonic bez względu na to, czy znajdują się w pomieszczeniu lub budynku, w którym są one zainstalowane, czy poza nim.

Fot. PanasonicFot. PanasonicIntesisHome został przygotowany z myślą o właścicielach domów, którzy korzystają z zaprojektowanych przez Panasonic najnowszych i ubiegłorocznych modeli urządzeń klimatyzacyjnych Etherea czy pomp ciepła Aquarea, zapewniających ogrzewanie oraz produkujących ciepłą wodę na potrzeby domowe. Aby skorzystać z rozwiązania, wystarczy zainstalować aplikację na telefonie lub tablecie z systemem iOS czy Android, albo przez komputerową przeglądarkę internetową wejść na stronę www.intesishome.com, gdzie znajduje się panel kontrolny, natomiast w urządzeniu klimatyzacyjnym zamontować odbiornik, który będzie je łączył z domowym routerem sieci bezprzewodowej.

Aplikacja ma trzy wersje: podstawową, zaawansowaną i profesjonalną. Wersja podstawowa IntesisHome daje możliwość włączenia i wyłączenia urządzenia klimatyzacyjnego, ustawienia pożądanej temperatury oraz wyboru trybu pracy. Z kolei wersje zaawansowana i profesjonalna posiadają dodatkowe funkcje, takie jak informowanie właściciela domu o konieczności dokonywania niezbędnych prac konserwacyjnych oraz o wadliwym działaniu urządzenia. Ponadto aplikacja daje możliwość wcześniejszego przygotowania kilku profili ustawień, które można aktywować w zależności od potrzeb.

Fot. PanasonicFot. Panasonic
Aby włączyć klimatyzację czy zmienić temperaturę w pomieszczeniu, nie trzeba już podchodzić do zamontowanego na ścianie panelu. Co więcej, nie trzeba nawet być w budynku, w którym jest ona zainstalowana. Wystarczy mieć przy sobie telefon lub tablet i uruchomić aplikację. Takie rozwiązanie to nie tylko wygoda, ale również oszczędność energii, gdyż klimatyzacja nie musi działać cały dzień. Dzięki IntesisHome, aby zapewnić sobie komfort i odpowiednią temperaturę, wystarczy uruchomić urządzenie zaledwie na kilka chwil przed powrotem do domu.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Panasonic
#czytelnia #instalacje #obud #klimatyzacja #Wentylacja i klimatyzacja

Więcej tematów: