Stream Line firmy Libet wyróżniona w plebiscycie must have

Podziel się:
Płyta nawierzchniowa Stream Line zaprojektowana przez Jerzego Dobrzańskiego dla firmy Libet znalazła się wśród wyróżnionych w plebiscycie must have. Tym samym trafiła do elity reprezentantów współczesnego polskiego designu.

Fot. Libet. Przygotowany dla Libetu autorski projekt Jerzego Dobrzańskiego zdradza inspiracje naturą i doskonale wpisuje się w trend eko-designuFot. Libet. Przygotowany dla Libetu autorski projekt Jerzego Dobrzańskiego zdradza inspiracje naturą i doskonale wpisuje się w trend eko-designuOryginalny design coraz częściej jest obecny nie tylko w architekturze i wnętrzach domów, ale też w ich otoczeniu. Nawierzchnie wypełniają niemal każdy centymetr przestrzeni publicznej i prywatnej. Nagroda dla Stream Line udowodniła, że kostka brukowa to także znakomity temat dla designera.

Fot. Libet. Moduły Stream Line mają pozbawiony ostrych katów organiczny kształt. Choć nie przypominają tradycyjnej kostki, czy płyty nawierzchniowej, dają bardzo szerokie możliwości dla tworzenia zróżnicowanych układów i kompozycji.Fot. Libet. Moduły Stream Line mają pozbawiony ostrych katów organiczny kształt. Choć nie przypominają tradycyjnej kostki, czy płyty nawierzchniowej, dają bardzo szerokie możliwości dla tworzenia zróżnicowanych układów i kompozycji.

Kostka inna niż wszystkie

Inspiracją dla wyróżnionej tytułem must have płyty Stream Line stała się linia meandrującej rzeki oraz ruch strumienia wody. Organiczny kształt, pozbawiony ostrych kątów tworzy moduł, który choć nie przypomina kostki brukowej w tradycyjnym jej rozumieniu, daje bardzo szerokie możliwości dla tworzenia zróżnicowanych układów i kompozycji. Zestawienie poszczególnych modułów w sposób jak najmniej widoczny nadaje całej kompozycji płynności i spójności. Ponadto ażurowa forma elementu pozwala zintegrować betonową nawierzchnię z elementami natury – trawą, piaskiem lub grysem. Dzięki temu Stream Line wpisuje się również w popularny ostatnio trend eko designu, bowiem pozwala stworzyć nawierzchnię nie tylko piękną i praktyczną, ale też umożliwiającą swobodne funkcjonowanie ekosystemu. Kostka Stream Line to pierwszy autorski projekt przygotowany dla Libetu przez artystę designera, który firma wprowadza do masowej produkcji. Ale z pewnością nie ostatni.
REKLAMA:

Studenci projektują nawierzchnię

Kostka brukowa, która otrzymuje wyróżnienie w jednym z najważniejszych plebiscytów branży wzorniczej może początkowo zaskakiwać. Jednak nie jest to przypadek a wynik polityki firmy, która od wielu lat konsekwentnie zmienia wizerunek betonowych materiałów nawierzchniowych.

Fot. Libet. Maciej Pańczyk kierownik Działu Badań i Rozwoju w firmie Libet odbiera wyróżnienie dla płyty Stream Line. Obok, nagroda w rękach projektantów i architektów firmy Libet.Fot. Libet. Maciej Pańczyk kierownik Działu Badań i Rozwoju w firmie Libet odbiera wyróżnienie dla płyty Stream Line. Obok, nagroda w rękach projektantów i architektów firmy Libet.Nasze produkty z segmentu Premium w niczym nie przypominają brzydkiej kostki brukowej, którą niestety tak często możemy obserwować na polskich chodnikach. Od lat inwestujemy w to, aby były one piękne i pomagały kreować stylowe otoczenie wokół naszych domów. Dzięki współpracy z architektami i designerami prezentujemy zróżnicowane style i inspirujemy naszych klientów zachęcając do twórczej aranżacji otoczenia wokół ich posesji. W tym roku zrobiliśmy kolejny krok w kierunku designerskich linii produktów – mówi Maciej Pańczyk projekt manager Stream Line oraz kierownik Działu Badań i Rozwoju w firmie Libet.

Stream Line to pierwszy dowód na współpracę firmy z młodymi polskimi designerami. W kolejnym sezonie pojawią się nowe projekty kostek. Tym razem będą to wyróżnione prace studentów Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Libet
#wiadomości #ogrod #ogrody #plyty #zewnatrz_bud #libet

Więcej tematów: