Okucia do okien Roto In-line Sliding

Podziel się:
W krajach Europy Południowej bardzo popularnym sposobem otwierania okien i drzwi tarasowych są lekkie systemy przesuwne. Łatwo to zrozumieć, jest to bowiem alternatywa dla tradycyjnych sposobów otwierania, pozwalająca na swobodne wykorzystanie wolnej przestrzeni przy oknie, gdyż podczas otwierania skrzydło nie wchodzi do wnętrza. Nowa generacja okuć In-Line Sliding Roto idealnie pasuje do tego typu rozwiązań.

Fot. RotoFot. Roto

Czym jest system In-line Sliding?

To modułowy system okuć do okien i drzwi balkonowych/tarasowych przesuwnych, którego główną częścią są zasuwnice współbieżne („single action”) i przeciwbieżne („reverse action”) nowej generacji z ryglowaniem w jednym lub w trzech punktach. Profilowana listwa zasuwnicy jest bardzo trwała i stabilna (redukuje to ryzyko wyginania elementów), a płaskie prowadzenie punktów ryglujących minimalizuje zużycie okuć. Oba te rozwiązania zapewniają długą żywotność okien i drzwi tarasowych oraz ich lekką obsługę. Skrzydła z łatwością przesuwają się na bok, nie zabierając tym samym niepotrzebnie miejsca wewnątrz pomieszczenia.

Obydwa warianty mają również wspólne „mocne strony” – ustawienia montażowe zasuwnicy i przedłużek ułatwiają montaż okucia, a powłoka RotoSil Nano (z właściwością samoregeneracji) zapewnia doskonałą ochronę przed korozją. Specjalne elementy dystansowe w roli adapterów umożliwiają stosowanie zasuwnic do wielu profili aluminiowych. In-line Sliding można stosować do profili z drewna, PVC i aluminium, od minimalnej głębokości rowka 5 mm, do skrzydeł o maksymalnej masie 200 kg w wielu rozmiarach i dornmasach. Dopuszczalna grubość profili to 38-77 mm.
REKLAMA:

Warto podkreślić praktyczne możliwości wykorzystania elastycznego systemu modułowego, w którym to dokładne dopasowanie komponentów umożliwia indywidualne kombinacje i połączenia elementów:
* Możliwość połączeń wariantów klamek wewnętrznych i zewnętrznych
* Możliwość łączenia różnych kolorów od zewnątrz i od wewnątrz

W systemie znajdują się też elementy podnoszące komfort obsługi, jak na przykład specjalna klamka pop-up, która zagłębiona jest w profilu i zlicowana z nim, w celu zapewnienia bezkolizyjnego mijania się skrzydeł.

Źródło: Roto
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Roto
#okna #okucie #okno #okna i drzwi #roto #produkty #Okucia, uszczelki

Więcej tematów: