Bezpieczny plac zabaw to plac ogrodzony

Podziel się:
W czasie wakacji na jednym placu potrafi bawić się do kilkudziesięciu dzieci naraz. Place zabaw – w samej Warszawie jest ich 1061, to często jedyny teren przeznaczony na rekreację na danym osiedlu. Dla bezpieczeństwa maluchów ważne jest, by był to teren prawidłowo ogrodzony.

ogrodzenie zabezpiecza przed wybiegnięciem dziecka na ulicę fot. Legi Polskaogrodzenie zabezpiecza przed wybiegnięciem dziecka na ulicę fot. Legi PolskaNiebezpieczeństwem mogą być przede wszystkim psy i inne zwierzęta oraz roznoszone przez nie zarazki. Na nieogrodzonym placu, piaskownica dość często zamienia się w psią albo kocią toaletę. Spotykająca się wieczorami młodzież pozostawia za sobą z kolei kapsle, szkło i niedopałki papierosów. To niekoniecznie są warunki, o których marzymy, wybierając miejsce zabaw dla dziecka. Szczególnie gdy jest ono w wieku, w którym wszystkie ciekawe przedmioty trafiają do małej buzi i do rączki.

Obstawianie trawników ostrzegawczymi znakami i wywieszanie regulaminów zazwyczaj nie wystarcza. I o ile w praktyce trudno jest walczyć o czystość i brak szkieł wokół drabinek i zjeżdżalni, to zabezpieczenie placu zabaw przed zwierzętami pozostaje stosunkowo proste. Właściwe ogrodzenie spełniać musi kilka warunków. Być pozbawione ostrych wystających elementów, ładnie komponować się z otoczeniem, a także być wytrzymałe i odporne.
REKLAMA:

obustronnie otwierane bramki ułatwią życie zarówno mamie z wózkiem jak i starszemu dziecku fot. Legi Polskaobustronnie otwierane bramki ułatwią życie zarówno mamie z wózkiem jak i starszemu dziecku fot. Legi PolskaPrzykładem rozwiązania tego typu są ogrodzenia panelowe typu R-Fit firmy Legi Polska. Specjalnie montowane na zakładkę kraty nie grożą pokaleczeniem. Pozbawiono je wystających śrub i ostrych krawędzi. Wahadłowe bramki typu Pendeltore otwierają się w dwie strony, co jest znacznym udogodnieniem zarówno dla matek z wózkami, jak i dążących do samodzielności szkrabów. Bramki zamykają się automatycznie, nie zostawiając niepotrzebnej luki w ogrodzeniu. Ogrodzenia panelowe Legi R-Fit wykonane są z wytrzymałych, grubych, ocynkowanych krat (mogą być także malowane proszkowo), dzięki czemu wytrzymują w dobrym stanie technicznym długie lata.

Ogrodzenie dla placu zabaw powinno być niskie, około 1-metrowej wysokości. Nie chodzi o to, aby dzieci czuły się jak w zamkniętej klatce. Wysokość tego rzędu w pełni wystarcza, aby zapobiec niekontrolowanemu wybiegnięciu dziecka na ulicę. Możliwie drobne „oczka” ogrodzenia pozwalają natomiast ograniczyć do minimum obecność na placu zabaw zwierząt.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Legi Polska
#czytelnia #ogrody #w ogrod #na zewnatrz_bud #legi #plot #Ogrodzenia i bramy

Więcej tematów: