Renowacja, ochrona i dekoracja z Jedynką

Podziel się:
Metalowe meble ogrodowe, bramy czy balustrady, choć sprawiają wrażenie wytrzymałych i trwałych, wymagają regularnej renowacji.

Stosując odpowiednie preparaty, zapewnimy im skuteczne zabezpieczenie i piękny wygląd na długie lata. W ofercie marki Jedynka®, znaleźć możemy zarówno produkty podkładowe (Jedynka Neokor® i Jedynka® Antykorozyjna), jak i te przeznaczone do dekoracyjno-ochronnego malowania powierzchni metalowych (Jedynka® Emaftal oraz Jedynka® do drewna i metalu).

Fot. JedynkaFot. Jedynka
Deszcze, promienie słoneczne, zmienność temperatur – to tylko niektóre z czynników wywierających negatywny wpływ na wygląd metalowych mebli ogrodowych, elementów ogrodzenia czy balkonowych balustrad. Pierwsze ślady zużycia czy pęknięcia powłok farby to sygnały, że nadeszła pora przeprowadzenia renowacji. Dużym zagrożeniem dla metalowych elementów na zewnątrz pomieszczeń jest korozja. Jej oznaką jest utrata metalicznego połysku powierzchni, a jeśli w porę nie zareagujemy - załamanie się jej struktury. Dlatego też konserwacja i zabezpieczanie metalowych sprzętów, szczególnie gdy są one użytkowane na zewnątrz – to działania niezbędne dla utrzymania ich w dobrej kondycji.

Jedynka® proponuje produkty, które zapewnią zarówno renowację, ochronę, jak i dekorację powierzchni metalowych.

Renowacja, ochrona i dekoracja z Jedynką Renowacja, ochrona i dekoracja z Jedynką
Jedynka Neokor® - antykorozyjna farba podkładowa, która chroni stalowe i żeliwne powierzchnie przed negatywnym wpływem korozyjnych czynników atmosferycznych, np. wilgoci, co znacząco wydłuża czas eksploatacji metalowych elementów. Farba przeznaczona jest także do czasowej ochrony metalu przed korozją na czas transportu i składowania. Dzięki dobrej przyczepności do podłoża oraz krótkiemu czasowi schnięcia tworzy twarde i nieprzepuszczalne powłoki.

Jedynka® Antykorozyjna – to podkładowa, bardzo wydajna farba, która tworzy na metalowej powierzchni silnie przylegające do podłoża warstwy. Receptura produktu zapewnia doskonałą ochronę ogrodzeń, bram i innych metalowych elementów. Jedynka® Antykorozyjna, stosowana jako podkład pod dekoracyjne emalie alkidowe, wodorozcieńczalne i chlorokauczukowe, spełnia swoją główną rolę – antykorozyjnej ochrony powierzchni metalowych.
REKLAMA:

Ważne: Przed przystąpieniem do malowania farbą podkładową należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu powierzchni. Im staranniej to zrobimy tym większa będzie trwałość dekoracyjnych, zewnętrznych powłok malarskich.

Jedynka® Emaftal – to emalia alkidowa, która tworzy trwałe i odporne na uszkodzenia powłoki z połyskiem. Wyróżnia ją doskonała siła krycia i bardzo dobra przyczepność do podłoża. Warstwy szybko schną i mają wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych, co jest szczególnie istotne przy malowaniu sprzętów użytkowanych na zewnątrz. Jedynka® Emaftal jest dostępna w atrakcyjnej gamie, obejmującej aż 21 gotowych kolorów. Co bardzo ważne, dzięki ekologicznej recepturze, jest bezpieczna dla użytkowników, ponieważ nie zawiera szkodliwych dla zdrowia związków chromu i ołowiu.

Renowacja, ochrona i dekoracja z Jedynką Renowacja, ochrona i dekoracja z Jedynką
Jedynka® do drewna i metalu – to emalia na bazie żywicy alkidowej, stworzona z myślą o dekoracyjno – ochronnym malowaniu m.in. zabezpieczonych antykorozyjnie (np. przy użyciu Jedynki® Antykorozyjnej) elementów stalowych i żeliwnych. Gwarantuje powłoki odporne na wgniecenia i uderzenia oraz na działanie deszczu czy promieni UV, świetnie więc sprawdzi się w przypadku renowacji powierzchni na zewnątrz pomieszczeń. Jedynka® do drewna i metalu szybko schnie – co zapewnia sprawne malowanie, wyróżnia ją ponadto wysoka wydajność. Gama dostępnych barw emalii dostępna jest w dwóch stopniach połysku – 16 kolorów w wersji matowej i 22 w wersji z połyskiem.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: jedynka
#czytelnia #do ochrona #ogrody #z drewno #do renowacja #lakier #jedynka #Pielęgnacja ogrodu

Więcej tematów: