Suszarki łazienkowe Atlantic Polska

Podziel się:
Firma Atlantic Polska posiada w swojej ofercie kilka modeli grzejników i suszarek łazienkowych wykonanych ze stali. Dwie z nich, tj. suszarki łazienkowe 2012 i Doris posiadają element grzewczy ze stali nierdzewnej INOX, natomiast obudowę ze stali wysokogatunkowej ST 321. Obydwa modele stanowią alternatywę dla drogich i przesadzonych wzorniczo produktów, które bardziej spełniają funkcje rzeźb niż grzejników.

Suszarki łazienkowe Atlantic PolskaDziś stal nierdzewna o nazwie INOX kojarzy się gospodyniom domowym z lodówkami, początki jej istnienia datuje się na XIX wiek. Wtedy we Francji odkryto, że mieszanka żelaza i chromu chroni stal przed działaniem kwaśnych substancji. Nazwy stal nierdzewna jako pierwszy użył angielski inżynier Harry Brearley w 1913 r., nazwał tak swój wynalazek, którym było nic innego niż mieszanka żelaza, węgla i chromu. Brearley poddał wymyśloną przez siebie stal działaniom octu oraz soku z cytryny i odkrył, że materiał ten nie rdzewieje. Anglikowi udało się przekonać do nowego wynalazku jednego z producentów noży i tak zaczęła się historia użycia INOXu, tj. od noży po lodówki i grzejniki.

Do produkcji suszarek łazienkowych 2012, jak i Doris użyto dwóch rodzajów stali. Pierwsza z nich, stal nierdzewna INOX posłużyła do stworzenia grzałki nurkowej, natomiast ze stali wysokogatunkowej ST 321 stworzona jest obudowa (pokryta lakierem typu epoxy-polyester w kolorze białym). Obydwa modele posiadają FLUIDE, czyli oleisty płyn grzewczy wewnątrz urządzenia, który odpowiada za szybkie i równomierne rozprowadzenie ciepła, a Doris dodatkowo Ventilo System, czyli wbudowany niezależny wentylator o mocy 1000 W. Dzięki niemu możemy szybko ogrzać łazienkę wówczas, gdy zamierzamy z niej skorzystać, a temperatura powietrza na zewnątrz spada lub po prostu dlatego, że jesteśmy wrażliwi na zimno. Po wykonaniu zadania termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora powracając do normalnego cyklu pracy urządzenia.
REKLAMA:

Suszarki łazienkowe Atlantic PolskaStalowe suszarki łazienkowe do suszenia ręczników od Atlantic Polska mają prosty wygląd i stanowią alternatywę dla drogich i przesadzonych wzorniczo produktów, które przestały spełniać funkcję grzejników i są bardziej rzeźbami kosztującymi kilkanaście tysięcy złotych.

Obydwa modele suszarek łazienkowych pasują do wnętrz nowoczesnych, jak i do łazienek osób, dla których liczy się klasyczna elegancja. Kolor stali INOX dobrze komponuje się z pastelowymi kolorami, które potrafią oddać jego głębię. Przy zakupie baterii łazienkowych należy zwrócić uwagę na ich kształt, aby były geometryczne, mogą być płaskie i kwadratowe. Kabina prysznicowa jak i umywalka powinny być wykonane z kolorowego szkła, również w tonacji pastelowej. Do takiej łazienki najlepiej wybrać chromowane zawieszki do ręczników, a wszystkie przybory takie jak kubek do zębów czy dozownik do mydła winny być szklane.

Suszarki łazienkowe Atlantic PolskaW przypadku łazienki klasycznej postawmy na taniec czerni z bielą, gdzie kolorów tych nie musimy traktować zupełnie dosłownie, może to być krem z brązem czy też inne kontrastowe, dobrze dobrane kolory, gdzie srebrne elementy wykończenia oraz odpowiednio dobrane oświetlenie dopełnią całości.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Atlantic
#wewnatrz_bud #lazienka #instalacje #atlantic #produkty #Grzejniki

Więcej tematów: