Okna platinum firmy Stolmar

Podziel się:
Wybór odpowiednich okien to nie lada wyzwanie. Okna stanowią swoistą granicę pomiędzy oswojoną przestrzenią domową, a obcym światem zewnętrznym. Jednocześnie konstytuują dom - nasze prywatne centrum świata i otwierają go na uniwersum. Ta szczególna rola, stawia szczególne, często trudne do pogodzenia, wymagania. Okna powinny zapewniać poczucie bezpieczeństwa i komfortu domowego zacisza, ale też wpuszczać jak najwięcej światła i otwierać szeroki widok, poszerzając życiową przestrzeń, łączyć w sobie piękno i funkcjonalność.

Dokonując wyboru okien, należy mieć na względzie, że jest to inwestycja na lata, dlatego zakup powinien być w pełni przemyślany. Warto zwrócić szczególną uwagę na kilka kryteriów, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

Okna platinum firmy StolmarOdpowiednia stolarka okienna powinna być szczelna, by w jak największym stopniu zapewnić izolację cieplną. Zimą ważne jest, by minimalizować straty ciepła w pomieszczeniu, za to latem zadbać o jak najmniejsze nagrzewanie się wnętrza. Wysoka szczelność oznacza także lepszą izolację od hałasu, co szczególnie ważne w przypadku budynków w środowisku miejskim. Nie należy jednak zapominać, że równie istotna jest odpowiednia wentylacja, a także materiał, z którego wykonane jest okno- dzięki niemu okno nie będzie stanowić bariery dla wewnątrzdomowej atmosfery, nie ograniczy powietrza w pomieszczeniu do zamkniętego obiegu.
REKLAMA:

Okno, które stanowi swego rodzaju „oczy” budynku powinno też cechować się wysokimi walorami estetycznymi. Dlatego odpowiednio dobrana kolorystyka, a także faktura są nie mniej ważnymi czynnikami, jakimi należy się kierować przy wyborze ram okiennych. Znaczące jest również, że im gładsza powierzchnia okien, tym łatwiejsza ich pielęgnacja.

Wszystkie powyższe zalety można odnaleźć w oknach platinum firmy Stolmar Sp z o.o. Ich solidna konstrukcja zapewnia wysoką stabilność, dobrą izolację cieplną i zabezpieczenie przed hałasem. Ponadto duża głębokość profili, aż 74 mm, umożliwia mimo sześciu komór zastosowanie dużych wzmocnień stalowych, co gwarantuje nienaganne właściwości statyczne na długo. W przypadku okien kolorowych, aby utrzymać wysokie właściwości statyczne, stosuje się pięciokomorowe skrzydła i znacznie większe wzmocnienia stalowe.

Okna platinum można swobodnie dobierać do własnych gustów i potrzeb architektonicznych. Dostępne są w dwóch wersjach kształtów – klasyczne, proste skrzydło i eleganckie skrzydło zaokrąglone. Paleta kolorystyczna obejmuje 22 okleiny oraz 12 kolorów zewnętrznych powłok akrylowych (tylko w klasie A+).

Wybierając je, przez lata będziemy cieszyć się najwyższą jakością, wysoką estetyką i komfortem użytkowania.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Stolmar
#okna #okno #okna i drzwi #izolacja #stolmar #produkty

Więcej tematów: