Jak uniknąć pożaru?

Podziel się:
Jak wynika z badań i analiz przeprowadzonych przez Rockwool, producenta niepalnych izolacji, aż 26 tysięcy pożarów może wybuchnąć w brytyjskich domach w Walentynki. Pary rozproszone miłosnymi uniesieniami często zaprószają ogień, zostawiając palące się świece w pobliżu łatwopalnych przedmiotów.

Fot. RockwoolFot. Rockwool- Ponad 26 tysięcy pożarów wybucha w lutym w wyniku romantycznych gestów zakochanych, takich jak palenie świec czy kadzideł postawionych na meblach.

- Ogień namiętności jest kosztowny – według brytyjskich szacunków, średni koszt zniszczeń w wyniku walentynkowego pożaru to aż 739 funtów (ok. 3700 złotych).

- Nowa seria filmów edukacyjnych prezentowanych przez Rockwool („Czy to się pali?”) ujawnia, jak tradycyjne pudełko walentynkowych czekoladek może uniknąć pożaru.

http://www.youtube.com/user/RockwoolUK

Płomienna namiętność bywa kosztowna – średni koszt zniszczeń w wyniku walentynkowego ognia to aż 3700 złotych. Wartość ta składa się na łączną kwotę 1,2 miliarda złotych szkód spowodowanych przez pożary w brytyjskich domach w skali całego roku. Dyrektor zarządzający Rockwool Great Britain, Thomas Heldgaard, komentuje: Miliony ludzi próbują stworzyć walentynowy nastrój za pomocą świec i kadzideł. Te jednak, pozostawione bez kontroli, mogą zamienić romantyczny wieczór w prawdziwą katastrofę.
REKLAMA:

Heldgaard kontynuuje: Ważne, by ludzie stosowali środki ostrożności, czyli odsuwali świece od łatwopalnych powierzchni oraz dokładnie wygaszali ich płomienie. Nasza seria filmów pokazuje, że jeśli wybuchnie pożar, izolacja niepalna daje domownikom dodatkowy czas na ucieczkę przed ogniem.

Aby zwiększyć świadomość na temat sposobów powstrzymywania/ spowolnienia rozprzestrzeniania się ognia, Rockwool stworzył serię filmów edukacyjnych. Cenne lub delikatne przedmioty, w tym plik 1000 funtów oraz iPad, zostały umieszczone w małym domku pokazowym, skonstruowanym w całości z niepalnych izolacji Rockwool, który następnie umieszczono w ogniu na 5 minut. Okazało się, że przedmioty przetrwały bez szwanku. Filmy udowadniają, że nawet pudełko czekoladek może przetrwać ekstremalne temperatury.

Domownicy powinni podjąć aktywne kroki, by ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia - sprawdzając działanie alarmów przeciwpożarowych i przeprowadzając ich regularne kontrole. Powinni także opracować ewentualną drogę ucieczki. Mogą również zamontować w swoich domach niepalne izolacje, które spowolnią rozprzestrzenianie się ognia, dając dodatkowy czas na ucieczkę z pożaru.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Rockwool
#czytelnia #ochrona #ochrona przeciwpożarowa #do ochrona #do docieplanie #rockwool

Więcej tematów: