Podłogowe ogrzewanie elektryczne - krok po kroku

Podziel się:
Zamontowanie podłogi ogrzewanej elektrycznie, w jaki sposób to wykonać ?

Montaż:


Na czystym i zwartym podłożu montuje się na zaprawie cienkowarstwowej płyty izolacyjne Sopro FDP 558. Przed montażem elementów grzejnych należy przygotować dokładny plan ich rozmieszczenia (dostępne są różne wielkości elementów). Należy przy tym pamiętać o rozmieszczeniu puszek instalacyjnych i rurek.Na czystym i zwartym podłożu montuje się na zaprawie cienkowarstwowej płyty izolacyjne Sopro FDP 558. Przed montażem elementów grzejnych należy przygotować dokładny plan ich rozmieszczenia (dostępne są różne wielkości elementów). Należy przy tym pamiętać o rozmieszczeniu puszek instalacyjnych i rurek.Następnie rozkłada się maty grzewcze, ustala pozycję czujnika temperatury między przewodami grzejnymi i wprowadza przewód zasilający do puszki przełącznika.Następnie rozkłada się maty grzewcze, ustala pozycję czujnika temperatury między przewodami grzejnymi i wprowadza przewód zasilający do puszki przełącznika.
Mata grzewcza mocowana jest w podłożu z zaprawy rozprowadzonej kielnią grzebieniową. Przewody przyłączeniowe prowadzone są do puszki przyłączeniowej przez pozostawione rurki.Mata grzewcza mocowana jest w podłożu z zaprawy rozprowadzonej kielnią grzebieniową. Przewody przyłączeniowe prowadzone są do puszki przyłączeniowej przez pozostawione rurki.Mata grzewcza pokrywana jest równomiernie warstwą kleju lub masy szpachlującej.Mata grzewcza pokrywana jest równomiernie warstwą kleju lub masy szpachlującej.
Uprawniony fachowiec dokonuje pomiaru rezystancji izolacji maty grzewczej. Pomiar wpisywany jest do protokołu z pomiaru.Uprawniony fachowiec dokonuje pomiaru rezystancji izolacji maty grzewczej. Pomiar wpisywany jest do protokołu z pomiaru.Po stwardnieniu kleju można rozpocząć układanie płytek stosując elastyczną zaprawę klejową. Podłączenia regulatora temperatury dokonuje uprawniony do tego fachowiec.Po stwardnieniu kleju można rozpocząć układanie płytek stosując elastyczną zaprawę klejową. Podłączenia regulatora temperatury dokonuje uprawniony do tego fachowiec.
REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: sopro
#instalacje #plyty #w wewnatrz_bud #klej #podloga_ogrzewana #sopro #spoina #poradnik #Ogrzewanie podłogowe

Więcej tematów: