STEICO zbuduje szkołę w nowoczesnej technologii

Podziel się:
Pierwsza w Polsce szkoła w energoooszczędnej technologii szkieletowej powstanie w Czarnej Wodzie. Inicjatywa firmy STEICO zyskała aprobatę lokalnych władz. Na nowy budynek czekają też uczniowie zespołu szkół ponadgimnazjalnych. Steico, lider w dziedzinie produkcji ekologicznych materiałów budowlanych, rozpocznie wkrótce budowę szkoły w nowoczesnej technologii drewnianego szkieletu.

Projekt szkoły, Fot. SteicoProjekt szkoły, Fot. Steico - Inicjatywa ta zbiegła się z naszą nową inwestycją w Czarnej Wodzie - wyjaśnia Steffen Zimny, prezes zarządu Steico. - Ponieważ obecny budynek szkoły ponadgimnazjalnej mieści się w bliskiej odległości powstającej nowej fabryki płyt LVL, uznaliśmy, że weźmiemy odpowiedzialność za zapewnienie komfortu nauki uczniom i nauczycielom.

- Dla nas to krok milowy ku nowoczesności, choć moje doświadczenie sprzed wielu lat wskazuje, że uczyć się można nawet w drewnianych barakach, ale obecnie, gdy na rynku edukacyjnym jest wysoka konkurencja i wręcz walka o ucznia, atut nowoczesnego budynku jest bardzo ważny - mówi dyrektor Sobala.
REKLAMA:

Zaprojektowania budynku szkoły oraz jej wykonawstwa podjęła się pracownia architektoniczna Rebel Concept. Wzorem dla konstrukcji był budynek biurowca STEICO w Monachium, wzniesiony dwa lata temu.

- Do budowy szkoły w Czarnej Wodzie wykorzystamy niemal wszystkie materiały budowlane z oferty STEICO, w tym ekologiczne płyty izolacyjne, belki dwuteowe. Te ekologiczne produkty powstałe na bazie naturalnego drewna pozwalają na budowę w standardzie energooszczędnym, posiadają też certyfikat Niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego - mówi architekt Krzysztof Droszcz.

Technologia szkieletowa jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, Niemczech czy krajach Skandynawskich. W Polsce, dzięki coraz większej świadomości ekologicznej, intensywnie rozwija się w budownictwie indywidualnym, natomiast wciąż jest nowością w projektowaniu budynków użyteczności publicznej. Szkoła w Czarnej Wodzie będzie zatem przedsięwzięciem pionierskim. Prócz bardzo wysokich parametrów technicznych i atutów energooszczędności, największą ciekawostką na skalę kraju będzie czas budowy, który może zmieścić się w trzech miesiącach.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Steico
#wiadomości #inwestycje #eko #steico

Więcej tematów: