Korek elementem wnętrz

Podziel się:
Współczesne projekty, odwołując się do minimalistycznych form potrzebują materiałów, które przekonują swoją urodą i funkcjonalnością. Taki też jest korek – surowiec, który od stuleci uważany jest za dobro narodowe krajów leżących na Południu Europy.

Fot. WicandersFot. Wicanders Korek pozyskuje się z wiecznie zielonych dębów korkowych. Największe plantacje tej rośliny znajdują się w strefie śródziemnomorskiej, tj. Hiszpanii, Algierii, Maroku, Francji, Włoszech i Tunezji oraz Portugalii. Dostrzegając potencjał naturalnego korka, architekci nie mogli nie pokusić się o wykorzystanie go w projektach wnętrz. Materiał ten nie tylko doskonale wpisuje się w aranżacje o minimalistycznym, surowym wyrazie, ale też podkreśla charakter nowoczesnych stylizacji, w których przede wszystkim barwy i struktura zastosowanych surowców mają kluczowe znaczenie. Pole do kreacji jest wręcz nieograniczone. Tym bardziej, że w ofercie firmy Wicanders panele i płytki przeznaczone na okładzinę podłogową lub ścienną ujmują niespotykaną fakturą, która w zależności od kolekcji podkreśla atuty naturalnego korka lub też do złudzenia przypomina kamień czy drewno. Otwiera to zupełnie nowe możliwości w aranżacji wnętrz.
REKLAMA:

Co istotne, korek jest niezwykle wytrzymały i praktyczny w zastosowaniu. Jego właściwości sprawiają, że jako izolator akustyczny doskonale pochłania dźwięki, skutecznie tłumiąc hałas zarówno wewnątrz mieszkania, jak i odgłosy dobiegające z innych kondygnacji. Dwie warstwy korka, zastosowane w podłogach marki Wicanders, zapewniają również odpowiednią amortyzację, podnosząc tym samym komfort cieplny, jak i wygodę chodzenia po podłodze. Nie bez znaczenia jest też fakt, że podłogi korkowe przenoszą bardzo duże obciążenia. Nie musimy się zatem obawiać, że pod wpływem nacisku powstaną na nich widoczne wgłębienia lub załamania.

Fot. WicandersFot. WicandersFot. WicandersFot. Wicanders
Korek doskonale wpisze się też w potrzeby alergików. Antystatyczna warstwa wykończeniowa zabezpiecza podłogi korkowe przed osadzaniem się brudu, rozwojem zarazków i grzybów. To jednak nie jedyne zalety tego materiału. Elastyczny i sprężysty korek doskonale absorbuje wstrząsy, zmniejsza obciążenia stawów i kręgosłupa oraz zapobiega urazom podczas upadku. Zabezpieczony już w procesie produkcji lakierem poliuretanowym pozostaje odporny na zadrapania i jest łatwy do utrzymania w czystości. Zakup podłóg korkowych warto przemyśleć również z uwagi na prosty montaż, bez konieczności stosowania dodatkowego podkładu.

Korek, prezentując się dostojnie, a przy tym nowocześnie stanowi ciekawy element dekoracyjny wnętrz. Dzięki temu doskonale wpisuje się w różne gusta i inspiruje do powstania nieszablonowych projektów, które, podobnie jak sam materiał, skutecznie oprą się próbie czasu.

(MZ)
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Wicanders
#czytelnia #na podloga #wnetrza #do montaz #korek #wicanders #Materiały wykończeniowe

Więcej tematów: