Oficjalnym Partnerem Konferencji INGLASS 2014 została firma Saint-Gobain Glass

Podziel się:
Czwarta edycja Międzynarodowej Konferencji Architektonicznej INGLASS pod patronatem SARP, która odbyła się 4 lutego w Hotelu Marriott w Warszawie, cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników i dostarczyła nowego spojrzenia na kierunki rozwoju szkła budowlanego. Oficjalnym Partnerem wydarzenia była firma Saint-Gobain Glass.

Osbjorn Jacobsen, Fot. Saint-Gobain GlassOsbjorn Jacobsen, Fot. Saint-Gobain GlassTegoroczna konferencja INGLASS upłynęła pod znakiem inspirujących prelekcji oraz wystaw tematycznych, które zgromadziły aż 250 osób. Uczestnicy mogli wysłuchać 17 wykładów, wygłoszonych przez uznanych europejskich projektantów, przedstawicieli środowisk akademickich, a także wiodących firm z branży budowlanej, w tym Saint-Gobain Glass, która była Oficjalnym Partnerem wydarzenia. Wydarzenie uświetniła obecność takich sław ze świata architektury jak m.in. Matthew Potter z biura Wilkinson Eyre Architects, Juan Coll-Barreu z Coll-Barreu Arquitectos czy Kristian Lars Ahlmark – partner biura Schmidt Hammer Lassen Architects. Tak zróżnicowany dobór prelegentów pozwolił na spojrzenie na problem kondycji i przyszłości szkła projektowego z wielu interesujących perspektyw.

Fot. Saint-Gobain GlassFot. Saint-Gobain GlassCzęść merytoryczna konferencji rozpoczęła się od przemowy Prezesa SARP Mariusza Ścisło. Wygłosił on tezę, która stała się myślą towarzyszącą konferencji. Stwierdził, że główne tendencje w rozwoju szkła projektowego są silnie związane ze zmianami w stylu życia i szybkim rozwojem technologii. Podczas całodziennej konferencji poruszono całe spektrum zagadnień architektonicznych, od projektowania fasad przyszłości aż po nowoczesne aranżacje wnętrz. Swoje inspirujące koncepcje przedstawili m.in. fiński architekt Rainer Mahlamäki – autor projektu budynku Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Matthew Potter współtwórca spektakularnych Oranżerii w Zatoce w Singapurze oraz Ósbjorn Jacobsen – zdobywca nagrody Mies van der Rohe 2013 za projekt hali koncertowej Harpa w Reykjaviku. Wszystkie te wystąpienia pokazały, że przed architektami pojawiają się zupełnie nowe wyzwania, którym mogą sprostać tylko dzięki współpracy z producentami szkła na każdym etapie inwestycji.
REKLAMA:

Fot. Saint-Gobain GlassFot. Saint-Gobain GlassWymiana doświadczeń pomiędzy projektantami i firmami z branży szklarskiej pozwala uzyskać do tej pory nieosiągalne efekty, zarówno pod względem parametrów, jak i designu. Podczas wystąpienia zatytułowanego „Innowacyjne szkło Saint-Gobain – ewolucja czy rewolucja” Piotr Komala, Dyrektor Marketingu i Innowacji w firmie Saint-Gobain Glass, przedstawił różne kierunki w aranżacjach wnętrz, od żółtych przeszkleń w stylu retro aż po nowoczesne ornamenty SGG MASTERGLASS czy szkło o zmiennej przejrzystości SGG PRIVA-LITE. Zwrócił również uwagę na intensywne przemiany w projektowaniu fasad budynków.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Saint-Gobain Glass
#okna #wiadomości #okna i drzwi #konferencja #szyba #saint_gobain_glass

Więcej tematów: