Spektrochem: Promocja na badania lakierów, bejc i impregnatów na drewno

Podziel się:
Uwaga producenci, dystrybutorzy oraz użytkownicy lakierów, lakierobejc oraz impregnatów koloryzujących.

Fot. SpektrochemFot. SpektrochemW laboratorium Spektrochemu od 25 do 29 marca oraz od 2 do 5 kwietnia 2013 r obowiązuje specjalna wiosenna promocja badań porównawczych wyrobów malarskich na drewno – lakierów, bejc, lakierobejc, lazur oraz impregnatów koloryzujących.

Wiosna przyjdzie niebawem, a wraz z nią sezon na zabezpieczanie drewnianych płotów, tarasów, mebli ogrodowych, pergoli, altan, ale i boazerii, parkietów i innych elementów z drewna.

Aby właściwie wybrać odpowiednią jakość wyrobów malarskich wychodzimy naprzeciw potrzebom rynku oferując przeprowadzenie badań porównawczych dostępnych na rynku produktów.

Jeżeli produkujesz impregnaty koloryzujące, bejce, lakierobejce lub lakiery na drewno – przebadaj swoje wyroby na tle konkurencji. Takie porównania wspomogą działania marketingowe i pomogą pozycjonować wyroby względem innych obecnych na rynku.

Jeżeli jesteś stolarzem, prowadzisz zakład produkcji mebli, detali drewnianych – przebadaj używane lakiery, impregnaty lub bejce, aby mieć pewność, że stosowany materiał jest wart swojej ceny, a malowane nimi przedmioty będą długo służyć ich użytkownikom.

Fot. SpektrochemFot. SpektrochemDlaczego właściwe badania lakierów, bejc, impregnatów czy lakierobejc jest tak ważne? Odpowiednie wymagania i metody badawcze pozwalają na pełną charakterystykę cech technicznych i własności użytkowych, np. określić trwałość powłoki, zachowanie jej właściwości ochronnych, ale i określić czas przydatności w trakcie magazynowania lakieru. Niestety wymagania opisane w Polskich Normach nie pozwalają na taką ocenę. Można na ich podstawie jedynie określić szczątkowe właściwości. Dlatego od kilku lat w Spektrochemie konsekwentnie opracowujemy poprawki do Polskich Norm, norm międzynarodowych ISO, które zebrane są w wymaganiach opisanych jako TWT (Tymczasowe Warunki Techniczne). Są to normy opracowane na podstawie wieloletnich badań porównawczych, ocen technologicznych i stanowią doskonałe narzędzie będące przewodnikiem po jakości wyrobów malarskich dla technologów, handlowców oraz użytkowników – wyjaśnia Artur Pałasz, specjalista ds. badań i technologii wyrobów malarskich, dyrektor Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Farb, Klejów i Polimerów SPEKTROCHEM.

Do kogo kierowane są wymagania opisane w TWT?

Z norm TWT korzystają firmy krajowe i zagraniczne. Normy te stanowią podstawę do szkoleń technologów, laborantów – specjalistów, którzy przechodzą w Spektrochemie specjalistyczne kursy w zakresie doboru surowców, oceny ich jakości, produkcji farb i metod badawczych. Zakres badań opisanych w normach TWT obejmuje dla jednej próbki zazwyczaj około 30 cech technicznych, czego nie ma w żadnej normie krajowej czy międzynarodowej.

REKLAMA:


Kilka słów o laboratorium Spektrochemu.

Jako jedyne w Polsce laboratorium badawcze farb i lakierów mające prawo nazywać się Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym (OBR-em) – jesteśmy jednostką naukowo-badawczą posiadającą najlepiej wyposażoną pracownię badawczą w zakresie badań farb i lakierów na świecie. Oddając próbki do badań w naszym laboratorium można mieć pewność, że trafiły one w ręce najlepszych w kraju specjalistów od badań i technologii wyrobów malarskich. Doświadczenie badawcze Spektrochemu sprawia, że jesteśmy najlepszym miejscem do badań, porad i konsultacji technologicznych dla wszystkich zainteresowanych tematyką farb i lakierów, od surowców, przez produkcję, po malowanie i eksploatację powłok.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Spektrochem
#wiadomości #ogrod #ogrody #impregnowanie #impregnat #Spektrochem

Więcej tematów: