Połączone na lata – rozwiązanie Qnnect w systemach rynnowych Q Stalyo

Podziel się:
Qnnect to innowacyjne rozwiązanie opatentowane przez Q Stalyo, zapewniające trwałe i szczelne połączenia rynien. Wyklucza ono problem opadania systemu rynnowego i znacznie przyspiesza jego montaż.

Fot. Galeco

Fot. Galeco

 

Dwa systemy, jedno połączenie

Q Stalyo to najnowsza, ekonomiczna marka Galeco – czołowego dostawcy systemów odprowadzenia wody deszczowej. 25-letnie doświadczenie w branży i skoncentrowanie na zaspokajaniu potrzeb klienta skłoniły firmę Galeco do stworzenia odrębnej marki, która łączy w sobie wysoką jakość i estetykę z optymalizacją kosztów. Marka posiada w swojej ofercie dwa ekonomiczne systemy rynnowe – to wykonany w całości ze stali system Q Stalyo PRO i łączący poziom stalowy z pionami PVC system Q Stalyo MIX-PRO. W obu przypadkach do łączenia rynien wykorzystywane jest rozwiązanie Qnnect. Czym się charakteryzuje?
 

Z klejem na zakład

Od samego początku było to połączenie dedykowane specjalnie do łączenia rynien Q Stalyo. Qnnect nie wymaga użycia łączników. Jednostronnie przetłoczone na końcu rynny są łączone na zasadzie zakładu, przy użyciu dedykowanego kleju uszczelniającego.


REKLAMA:



Na końcu rynny bez przewężenia w odległości 35 mm podnosimy tylny kapinos do pionu, nakładamy pod sam kapinos poprzeczny pasek kleju w odległości 10-15 mm od końca rynny – wyjaśnia Marcin Przybyłek, Dyrektor Działu Rozwoju Produktów i Kontroli Jakości w firmie Galeco. Następnie drugi pasek kleju aplikujemy w odległości 5-10 mm od pierwszego paska. W tak przygotowaną rynnę umieszczoną w hakach, wpinamy drugą rynnę umieszczając jej przetłoczoną część najpierw w przednim, a następnie tylnym kapinosie, po czym doginamy kapinos do pierwotnej pozycji. W celu zwiększenia bezpieczeństwa połączenia, miejsce łączenia rynny zabezpieczamy od środka klejem uszczelniającym. Długość zakładu wzdłużnego rynien to 35 mm.
 

Elastycznie, bez opadania

Połączenie Qnnect zapewnia elastyczną pracę wzdłużną systemu przy rozszerzalności termicznej blachy. Haki doczołowe lub nakrokwiowe można montować w miejscu połączenia rynien, dzięki czemu spojone miejsca nie są widoczne. Dodatkowo tak ustawione haki zwiększają stabilność całego systemu i wykluczają zjawisko opadania łączonych rynien, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo oraz szczelność. Przy odcinkach rynny mających w jednej linii powyżej 16 m należy stosować łącznik dylatacyjny.

Rozwiązanie cieszy się bardzo dobrą opinią wśród dekarzy, ze względu nowatorskie i praktyczne podejście – podsumowuje Marcin Przybyłek. – Z kolei inwestorzy doceniają minimalistyczną formę systemu rynnowego osiąganą w dużej mierze właśnie dzięki zastosowaniu Qnnect.

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Galeco
#dachy #rynny, odwodnienia dachów #galeco #do montaz #w rynna #produkty #Buduj z Galeco

Więcej tematów: