newsletter reklama projekty domów forum
wtorek 7 grudnia 2021
01.09.2021r...

Świeżość powietrza to świeżość umysłu – rozwiązania od Zehnder Polska

Klimat i jakość powietrza w pomieszczeniach mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Zapewnia więcej energii, lepszą zdolność koncentracji i dobre samopoczucie. Systemy wentylacji pomieszczeń Zehnder gwarantują właśnie taki idealny klimat w pomieszczeniu. Co więcej, działają automatycznie, bez świadomego udziału użytkownika, a przy tym wyjątkowo energooszczędnie. Można je stosować do szerokiej gamy typów budynków mieszkalnych – od mieszkań w starym budownictwie po domy energooszczędne.
Świeżość powietrza to świeżość umysłu –  rozwiązania od Zehnder Polska

Do wielu domów wkroczyło życie zawodowe. Wpłynęła na to pandemia, ale również i po jej zakończeniu wiele osób deklaruje chęć chociaż częściowej pracy z domu. Aby móc wypoczywać, ale i efektywnie pracować w domu potrzebny jest optymalny klimat.

Wpływ klimatu wnętrz na zdrowie

Świeże powietrze zapewnia świeżość umysłu. Bogate w tlen, dobrze nawilżone powietrze w pomieszczeniu poprawia koncentrację i wydajność. Lepiej śpimy, jesteśmy w lepszym nastroju i pełni energii.
--
REKLAMA:
--
Świeżość powietrza to świeżość umysłu –  rozwiązania od Zehnder Polska

Ogromny wpływ klimatu wnętrz na zdrowie domowników potwierdziły badania przeprowadzone przez prestiżową Harvard School of Public Health. Zbyt duża ilość CO2 w powietrzu może powodować bóle głowy i zmęczenie. Dotyczy to w szczególności modernizowanych, energooszczędnych budynków, które są dobrze izolowane, co znacznie ogranicza wymianę powietrza między wnętrzem a otoczeniem. Oprócz poziomu CO2, kolejne zagrożenie dla zdrowia stanowią szkodliwe substancje w powietrzu. Tym bardziej, że, zgodnie z wynikami tego badania, średnio 90% naszego życia spędzamy w pomieszczeniach.

Rekuperacja Zehnder – zawsze świeże powietrze w Twoim domu

Dzięki systemom wentylacyjnym Zehnder gęste, zanieczyszczone powietrze do odpoczynku i pracy w domowym biurze odchodzi w przeszłość. Systemy wentylacyjne Zehndera automatycznie regulują zawartość tlenu i wilgotność powietrza, a szkodliwe substancje są odprowadzane. Eliminują również ryzyko zakażenia przez wirusy z powodu wysuszonych i podrażnionych błon śluzowych. Pozwala to zachować zdrowie i w pełni odpocząć lub skoncentrować się na swojej pracy.

Świeżość powietrza to świeżość umysłu –  rozwiązania od Zehnder Polska

Cały, wysokiej jakości system wentylacyjny uzyskasz od jednego producenta - począwszy od przewodów, przez rekuperację po filtry. Wsparciem jest doskonały serwis firmy Zehnder. Eksperci pomogą także jeśli planujesz, instalujesz lub modernizujesz system wentylacyjny, również poprzez odpowiednie szkolenia czy oprogramowanie.

Potrójna korzyść, a na początek sprawdź powietrze

Dzięki systemom wentylacyjnym firmy Zehnder można cieszyć się zdrowiem, oszczędzać energię i podnieść wartość nieruchomości. A w ramach trwającej obecnie kampanii Zehndera „Fresh Air Fresh Mind.” możesz samodzielnie sprawdzić stan klimatu w Twoich pomieszczeniach. W prezencie uzyskasz kupon rabatowy na inteligentny czujnik powietrza w pomieszczeniach firmy Netatmo.

źródło: Zehnder Polska

Artykuły podobne:

d