newsletter reklama projekty domów forum
poniedziałek 14 czerwca 2021
04.06.2021r...

Rodzina uniwersalnych wkrętów do betonu w ofercie Klimas Wkręt-met

Klimas Wkręt-met, polski producent technik zamocowań, uzupełnia portfolio produktów o rodzinę uniwersalnych wkrętów do betonu.
Fot. Klimas Wkręt-met
Fot. Klimas Wkręt-met

Uniwersalne wkręty przeznaczone są do kotwienia w betonie niezarysowanym i zarysowanym zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Wszystkie charakteryzują się łatwością montażu i bezpieczeństwem użytkowania.

Jednoelementowy prosty i szybki montaż

Czas to pieniądz dlatego tak ważne są cechy produktu, które pozwalają na usprawnienie pracy. Zdecydowaną zaletą wkrętów jest wkręcanie ich bezpośrednio w betonie, bez użycia kołków i tulei rozporowych lub innych zapraw kotwiących. Aby wkręty spełniały swoją funkcje, należy wykonać dla nich otwór o nieco mniejszej średnicy niż sam wkręt, zgodnie ze wskazówkami w indeksie produktu. Tak przygotowany otwór zapewnia właściwe prowadzenie wkrętu. Specjalnie zaprojektowane uzwojenie pozwala gwintom zagłębić się w materiał tak, by stworzyć solidne i trwałe mocowanie. Podczas montażu kotew dochodzi do podcinania wywierconego otworu, który jednocześnie wypełniany jest cząstkami betonu, a wtórna hydratacja dodatkowo wzmacnia właściwości nośne, ponieważ wkręt spaja się ze swoim podłożem. Ponad to przy większych obciążeniach w czasie wkręcania siły rozkładają się równomiernie wzdłuż gwintu, co zapewnia najwyższą nośność. Do montażu powinno używać się wkrętarek pneumatycznych o większej mocy lub wkrętaków z grzechotką. Wkręty nie wymagają zastosowania podkładek czy nakrętek.
--
REKLAMA:
--

Uniwersalne zastosowanie

Wykonawcy docenią szerokie spektrum zastosowania oraz możliwość wielokrotnego użycia wkrętów. Można je łatwo montować i demontować, dzięki czemu nadają się idealnie do zastosowania w rozwiązaniach tymczasowych takich jak: bariery, szalunki, budowlane rusztowania, konstrukcje stalowe, a także do montażu do podłoża betonowego tras kablowych, regałów magazynowych, bram lub futryn. Brak dodatkowych elementów takich jak tuleje rozporowe obniżają naprężenia rozpierające, dzięki czemu można go stosować blisko krawędzi i przy dużym zagęszczeniu z pozostałymi wkrętami.

Wkręty Klimas Wkręt-met dostępne są w pięciu wariantach, dostępnych w rozmiarach od 5 do 10 mm oraz długości do 140 mm.

● WDBLS - wkręty do betonu z łbem sześciokątnym

Fot. Klimas Wkręt-met
Fot. Klimas Wkręt-met

● WDBLP - wkręt do betonu z łbem płaskim, gniazdo TX

Fot. Klimas Wkręt-met
Fot. Klimas Wkręt-met

● WDBLG - wkręt do betonu z łbem grzybkowym, gniazdo TX

Fot. Klimas Wkręt-met
Fot. Klimas Wkręt-met

● WDBGZ - wkręt do betonu z gwintem zewnętrznym metrycznym

Fot. Klimas Wkręt-met
Fot. Klimas Wkręt-met

● WDBGW - wkręt do betonu z gwintem wewnętrznym metrycznym

Fot. Klimas Wkręt-met
Fot. Klimas Wkręt-met

Wkręty do betonu Klimas Wkret-met są zgodne z Europejską aprobatą techniczną. Potwierdza ona przydatność techniczną produktu budowlanego zgodnie z rozporządzeniem europejskim w sprawie wyrobów budowlanych (CPR) w państwach członkowskich UE.

źródło: Klimas Wkręt-met

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d