newsletter reklama projekty domów forum
piątek 5 czerwca 2020
23.04.2020r...

CALIDO OGRÓD BIS - zawory czerpalne

CALIDO OGRÓD BIS to seria mrozoodpornych, wodnych, kulowych zaworów czerpalnych, sterowanych ręcznie ze złączką do węża ogrodowego, dodatkowym króćcem bocznikowym do podłączenia węża ogrodowego wraz z szybkozłączem, dławikiem i dźwignią.
Fot. Arka
Fot. Arka

Specjalnie opracowana konstrukcja kuli czterootworowej umożliwia lokalizację dodatkowego króćca bezpośrednio w komorze kuli zamykającej wylot główny. Niezależnie od położenia kuli zamykającej wylot główny, przepływ w kierunku króćca bocznikowego jest stale otwarty. Zamknięcie króćca jest realizowane dodatkowym zaworem. Kula czterootworowa umożliwia zastosowanie korpusu zaworu o bardziej kompaktowej budowie w stosunku do innych istniejących rozwiązań.

Wszystkie zawory z serii posiadają korpus odkuty z jednego kawałka mosiądzu, co zapewnia ich doskonałą szczelność zewnętrzną i zwiększoną wytrzymałość mechaniczną w porównaniu do korpusów dwuelementowych. Szczelność wewnętrzną zapewnia specjalnie zaprojektowane uszczelnienie, które w temperaturze poniżej zera potrafi przyjąć przyrost objętości zamarzającej wody.

Dodatkowo w przypadku zamarzania wody w zaworze, specjalna konstrukcja kul zamykających umożliwia odprowadzenie wzrastającej objętości wody w stronę instalacji. Tym samym nie dopuszcza się do nadmiernego wzrostu ciśnienia wewnątrz korpusu zaworu, które mogłoby uszkodzić zawór podczas temperatur zewnętrznych spadających poniżej zera st. C. Ze względu na bezpieczeństwo pozostałych elementów instalacji producent zaleca na czas mrozów opróżnienie instalacji z wody i pozostawienie zaworu w pozycji półotwartej.

100% zaworów jest pneumatycznie testowanych na szczelność.

Produkt z Atestem NIZP-PZH. Zawór jest zgodny z wymaganiami Dyrektywy Unii Europejskiej 2014/68/UE.

Patent na wynalazek numer: 228216.

*Okres gwarancyjny na zawory kulowe CALIDO seria OGRÓD BIS wynosi 5 lat od daty zakupu;
*Ciśnienie nominalne: PN30 bar;
*Temperatura maksymalna: 90˚C;

Pod linkiem https://arka-instalacje.pl/produkty-2/zawor-kulowy-czerpalny-seria-ogrod-czbis/ znajdą Państwo dodatkowe informacje oraz film instruktażowy przedstawiający zasadę działania zaworu OGRÓD BIS.

--
REKLAMA:
--

źródło: Arka

Najnowsze wieści z branży
Wideo
d