newsletter reklama projekty domów forum
piątek 5 marca 2021
09.06.2016r...

Pistolety i spryskiwacze - podstawowe narzędzia ogrodowe

Podstawowymi narzędziami dbałości o ogród są pistolety spryskujące oraz spryskiwacze. Ale które z nich są najbardziej odpowiednie do naszych potrzeb? Na co zwracać uwagę podczas zakupu, żeby mieć pewność, że używamy najlepszego sprzętu?
Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
Fot. Kärcher

Pistolety spryskujące z różnymi kształtami strumienia mają szeroki wachlarz zastosowań – jednak warto wiedzieć, który z nich pasuje do jakich zastosowań. Podlewając kwiaty należy wybrać delikatny strumień o rozległej powierzchni. Młode roślinki oraz sadzonki trzeba traktować z jeszcze większą troską – do nich idealnie nada się tryb mgiełki. Pistolet którym można precyzyjnie dozować wodę jest niezastąpiony w podlewaniu roślin doniczkowych, bo pomaga uniknąć przelania. Silnym, punktowym strumieniem z łatwością umyjesz narzędzia ogrodowe po pracy. Spryskiwacz z obrotową głową zdecydowanie ułatwia pracę tym, którzy często muszą podlewać pod żywopłotem lub blisko korzeni.

Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
Fot. Kärcher

Kärcher oferuje szeroki zakres pistoletów spryskujących posiadających każdą z powyższych funkcji. W tym roku wprowadził na rynek ich nową, ulepszoną serię. Pistolety z serii Plus są niezwykle ergonomiczne, co zawdzięczają obrotowej rączce i elementom z miękkiego tworzywa, zaś pistolety wersji Premium są dodatkowo niezwykle wytrzymałe dzięki metalowym elementom. Każdy model pistoletów spryskujących oraz spryskiwaczy Kärcher posiada bezstopniową regulację od punktowego do rozproszonego kształtu strumienia.

Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
Fot. Kärcher
Fot. Kärcher

Każdy z tych pistoletów zaprojektowany został z myślą o wygodzie użytkownika. Obrotowa rączka w czterech modelach pozwala na szybkie dostosowanie urządzenia do różnych warunków oraz indywidualnych preferencji. Mechanizm blokowania spustu ułatwia długie podlewanie, ponieważ nie trzeba cały czas trzymać przycisku. W dwóch najnowszych modelach pistoletów wielofunkcyjnych specjalna membrana zabezpiecza przed kapaniem i tym samym niepotrzebnym zamoczeniem rąk w trakcie podlewania. Ilość wody można łatwo regulować przy pomocy jednej ręki. Łączenia wszystkich pistoletów są kompatybilne ze standardowym systemem typu click.
--
REKLAMA:
--

źródło: Kärcher

Artykuły podobne:

d