Pierwszy dom hybrydowy w Polsce

Podziel się:
Dom hybrydowy – funkcjonalny, przestronny, energooszczędny, zasilany odnawialnymi źródłami energii. Przyczynia się do zwiększenia poczucia komfortu mieszkańców, jest przyjazny dla środowiska i pozwala znacznie zaoszczędzić na rachunkach. Pierwszy taki dom w Polsce, zrealizowany w standardzie Saint-Gobain Multi-Comfort, powstał właśnie w Gdańsku, w dzielnicy Osowa.

 Fot. ISOVER Fot. ISOVER Dom hybrydowy w Gdańsku zbudowano w ramach współpracy Grupy Saint-Gobain, w tym marki ISOVER – renomowanego producenta izolacji – z firmą Domy Hybrydowe. Jego budowa trwała 11 miesięcy. Szacuje się, miesięczne koszty utrzymania tego nowoczesnego domu nie powinny przekroczyć 200 zł.

Świadomy wybór komfortu

Decydując się na budowę domu i nowy styl mieszkania, wybieramy również nowy styl życia. Niższe rachunki, funkcjonalna przestrzeń, możliwość zdalnego zaprogramowania działania domu – to tylko niektóre walory takiego budownictwa. Dużą zaletą jest też zwiększone poczucie komfortu jego mieszkańców. Dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom zyskujemy więc ciszę i odpowiednią akustykę pomieszczeń, bezpieczeństwo przeciwpożarowe na najwyższym poziomie, estetykę, dobrą jakość powietrza i optymalną temperaturę niezależnie od pogody na zewnątrz. Wszystkie te szczególne rodzaje komfortów, rekomendowane przez Grupę Saint-Gobain, niedostępne dla użytkowników zwykłych budynków, zyskujemy budując dom hybrydowy w standardzie Multi-Comfort. Takie budownictwo umiejętnie wykorzystuje dotychczasowe osiągnięcia technologiczne i najkorzystniejsze rozwiązania, które służą mieszkańcom domu i jego otoczeniu.
REKLAMA:

 Fot. ISOVER Fot. ISOVER

Pierwszy w Polsce dom hybrydowy

Dom w Gdańsku jest modelowym przykładem multikomfortowego domu, jakie powstają z inicjatywy Grupy Saint-Gobain. Ma prosty kształt i dwuspadowy dach skośny, do tego jest bardzo przestronny, a dzięki dużym przeszkleniom również jasny i słoneczny. Dla uzyskania optymalnych korzyści do budowy domu zastosowano produkty do izolacji marki ISOVER, które nie tylko efektywnie ociepliły budynek, ale również zapewniły odpowiednią akustykę i komfort powietrza.
Ściany domu ocieplono 25 centymetrami wełny mineralnej ISOVER TF Profi, dzięki której współczynnik przenikania ciepła U dla ścian zewnętrznych wynosi jedynie 0,1 W/(m2K), podczas gdy zgodnie z obecnymi przepisami nie powinien być wyższy niż 0,25 W/(m2K). Oznacza to, że nawet po zapowiadanym zaostrzeniu przepisów w 2021 r., współczynnik U w domu hybrydowym wciąż będzie wysoko ponad wymaganym standardem.

Szczelność dachu osiągnięto dzięki dwuwarstwowemu ociepleniu 30 cm wełną szklaną – ISOVER Super-Mata oraz ISOVER Multimax30. Zastosowano również innowacyjny system paroizolacji o zmiennym oporze dyfuzyjnym – ISOVER Vario XtraSafe, który zapewnia doskonałą szczelność zimą i oddychanie przegrody latem. Z kolei do izolacji kanałów wentylacyjnych użyto produktu ISOVER Ventilam Alu Plus.

Dom na miarę

Dom hybrydowy możemy konfigurować w zależności od naszych potrzeb. Każdy z projektów powstaje indywidualnie i jest dostosowany do oczekiwań przyszłych właścicieli domu. Dom w Gdańsku to projekt 3B, o powierzchni 214,7 m2 (część mieszkalna zajmuje 173,1 m2, reszta to pomieszczenia techniczne i garaż).
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Isover
#wiadomości #eko #Isover #hybryda

Więcej tematów: