Włóknocement – nowy hit na elewacjach. Co sprawia, że jest tak popularny?

Podziel się:
Solidność, wytrzymałość, a do tego świetny wygląd. To kluczowe cechy, którymi kierujemy się przy wyborze materiału elewacyjnego. Asortyment zrobił się duży, można zastosować cegłę, beton, drewniane panele czy deski włóknocementowe. Ostatnio to właśnie włóknocement bardzo zyskuje na popularności i to nie bez powodu.

Fot. CedralFot. CedralNiektórzy mają sentyment do drewna. Kiedyś budując domy wykorzystywało się ten materiał bardzo intensywnie. Drewno pięknie się prezentuje, jednak nie jest łatwym surowcem. Wymaga sporo pracy, potrzebuje systematycznej i dokładnej konserwacji. Z kolei cement nie każdemu się podoba, niezbyt skutecznie odgradza od hałasów i mrozów, w dodatku łatwo nasiąka i wchłania wilgoć z powietrza.

Deski elewacyjne z włóknocementu łączą ze sobą najlepsze cechy dwóch materiałów: stylowy wygląd drewna oraz wytrzymałość i odporność cementu. Aby powstały, spoiwo cementowe mieszane jest z piaskiem i wodą oraz wzmacniane włóknami celulozy. Na końcu produkt poddawany jest wpływowi wysokiej temperatury i ciśnienia. W ten sposób deski włóknocementowe Cedral stają się odporne na działanie wielu czynników zewnętrznych. Nie potrzebują kłopotliwych, czasochłonnych zabiegów konserwujących. Użyte przy ich wyrobie składniki zapewniają ochronę przed deszczem, śniegiem i wilgocią, uodparniają je na grzyby, bakterie i szkodniki. Technologia produkcji desek włóknocementowych Cedral sprawia, że są one trwałe, przez co ryzyko ich odkształcenia jest niskie. W dodatku zastosowanie włóknocementu odpłaci się nam oszczędnościami w czasie i pieniądzach. Do utrzymania w dobrym stanie elewacji z desek Cedral wystarczy, jeśli pojawiające się zabrudzenia wyczyścimy wodą z mydłem lub domowym detergentem i spłuczemy go wodą.



Oszczędzamy drzewa, zyskujemy elegancki wygląd

Włóknocement to także materiał bardzo trwały i ekologiczny, bo do jego produkcji wycinka drzew nie jest niezbędna.

Deski z włóknocementu CEDRAL zachowują swoje naturalne właściwości nawet przez 50 lat. Elewacja jednego domu z wykorzystaniem desek CEDRAL na powierzchni 60 m2 to oszczędność 3 dorodnych drzew – wyjaśnia Janusz Szymański, Product Manager marki Cedral.

Włóknocement w postaci desek elewacyjnych możemy zastosować na całej fasadzie lub na jej wybranych elementach oraz w formie podbitki dachowej czy deski czołowej. Do wyboru jest ponad 20 nieblaknących kolorów. Oprócz struktury imitującej drewno dostępna jest także struktura gładka. Deski z włóknocementu umożliwiają też uzyskanie dodatkowych efektów aranżacyjnych dzięki dwóm różnym sposobom montażu. Cedral Lap polega na układaniu desek na tzw. „zakładkę”. Przy zastosowaniu Cedral Click deski tworzą płaską powierzchnię. Tak duża różnorodność daje wiele możliwości projektantom, architektom i właścicielom domów.
REKLAMA:

Cieplej przez lata

Oprócz estetyki i trwałości włóknocement nadaje także budynkowi dodatkową warstwę izolacyjną.

Deski Cedral gwarantują, że docieplenie będzie zachowane zawsze w suchym stanie, dzięki czemu właściwości materiału izolacyjnego będą niezmiennie na najwyższym poziomie – tłumaczy Janusz Szymański.

Deski włóknocementowe można także stosować na różne sposoby, w połączeniu z innymi materiałami elewacyjnymi, np. cegłą, tynkiem, kamieniem lub samodzielnie.

REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: CEDRAL
#czytelnia #elewacje, fasady #sponsoring #ściany #na elewacja

Więcej tematów: