newsletter reklama projekty domów forum
sobota 20 stycznia 2018
14.11.2017r...

Gdańska inwestycja na międzynarodowym podium

Poznaliśmy kolejnych zdobywców wyróżnienia International Property Awards, prestiżowego tytułu, uznawanego za Oscara w branży nieruchomości. Podczas gali wręczenia nagród w londyńskim hotelu Lancaster ogłoszono laureatów konkursu najlepszych realizacji na świecie. Wśród nich znalazła się gdańska inwestycja Brabank, zbudowana przez trójmiejskiego dewelopera – Invest Komfort.
Fot. Media Support Group Sp. z o.o
Fot. Media Support Group Sp. z o.o

Symbol doskonałości

Tradycja konkursu International Property Awards sięga już ponad 20 lat. Przez ten okres nagroda, skierowana do firm architektonicznych i deweloperskich, zyskała międzynarodowe uznanie i rozpoznawalność. Cieszy się ona również opinią zaufanego, miarodajnego wskaźnika najwyższej jakości realizacji projektów. Każdego roku, ponad siedemdziesięciu członków jury, doświadczonych specjalistów z różnych państw, wybiera najlepsze inwestycje z całego świata. Prestiżowy charakter nagrody zobowiązuje. Każde zgłoszenie poddawane jest długotrwałej i wnikliwej ocenie. Analizowane są m.in. czynniki takie jak: lokalizacja inwestycji, założenia projektowe, architektura zewnętrzna, design wnętrz, a także rozwiązania proekologiczne.

5 gwiazdek dla inwestycji z Gdańska

Brabank zebrał najlepsze oceny i tym samym zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii -„Residential Development for Poland”. Gdańska inwestycja Invest Komfort zdobyła też dodatkowe wyróżnienie „Five Star”, dzięki czemu znalazła się w wąskim gronie najwyżej punktowanych laureatów w Europie. Międzynarodowe jury doceniło odważny projekt bryły stworzony przez znanych architektów - Jacka Droszcza (autora m.in. Muzeum II Wojny Światowej) i Bazylego Domsta ze Studia Kwadrat.
--
REKLAMA:
--
Fot. Media Support Group Sp. z o.o
Fot. Media Support Group Sp. z o.o
Fot. Media Support Group Sp. z o.o
Fot. Media Support Group Sp. z o.o

Zwrócono także uwagę na perfekcyjne wpasowanie osiedla w niezwykłą lokalizację historycznej części Gdańska oraz artystyczne, piękne wnętrza, wykończone szlachetnymi materiałami. Z uznaniem przyjęto dość innowacyjne w branży rozwiązanie, polegające na zaprojektowaniu I piętra w całości jako otwartej przestrzeni, aby maksymalnie wykorzystać walory widokowe miejsca. Zgodnie z tym planem, część mieszkalną zbudowano na wysokich słupach, ponad lokalami usługowymi znajdującymi się na parterze, tworząc tym samym rozległy taras z zielenią, dostępny dla mieszkańców. Było to kolejne wyzwanie projektowe, przy którym pracował sztab doświadczonych i cenionych specjalistów, od lat współpracujących z Invest Komfort. Oryginalny pomysł nadał lekkości bryle i pozwolił mieszkańcom w pełni cieszyć się malowniczymi widokami miasta nad Motławą.

International Property Awards – wskaźnik także dla inwestorów

Międzynarodowe wyróżnienie dla Brabank Apartamenty nie jest pierwszą tego typu nagrodą w portfolio Invest Komfort. Deweloper zdobył tytuł Property Awards w 2014 roku, za eleganckie, gdyńskie osiedle Nowe Orłowo. Co ciekawe, obie inwestycje okazały się być „złotym metrem kwadratowym” dla inwestorów. W przypadku Nowego Orłowa, wartość mieszkań po dwóch latach od zbudowania zwiększyła się nawet o 50%. Z kolei cena sprzedaży jednego z apartamentów w Brabanku wzrosła od czasu zakupu aż o 40%. Można więc śmiało stwierdzić, że International Property Awards to nie tylko renoma i wskaźnik jakości w branży, ale też jednoznaczna wskazówka dla inwestorów na całym świecie.

źródło: Media Support Group Sp. z o.o

d