Projekt łazienka 6-latka

Rodzice sześciolatków, które w tym roku poszły do szkoły do spółki z krakowską Świetlicą Architekta postanowili zadbać o wygląd i funkcjonalność łazienek w podstawówkach stolicy Małopolski.

fot. Benjamin
fot. Benjamin
Szkoły wciąż nie są odpowiednio przygotowane do potrzeb sześcioletnich pierwszoklasistów. Szczególnie jeśli chodzi o łazienki. Co na pewno nie ułatwia najmłodszym uczniom w zaklimatyzowaniu się w nowej rzeczywistości. Rodzice działający w krakowskim Forum Rad Rodziców w trosce o swoje pociechy postanowili sami zadziałać. O pomoc poprosili Świetlicę Architekta, która skupia małopolskie środowisko architektów, firmy z branży budowlanej i wyposażenia wnętrz. Rodzice zajęli się współpracą ze szkołami, a Świetlica zadbała o sponsorów i zaprojektowanie nowego wyglądu łazienek. Tak zrodził się projekt „łazienka 6-latka”.

fot. Benjamin
fot. Benjamin
fot. Benjamin
fot. Benjamin

Już we wrześniu zakończy się remont dwóch łazienek w Szkole Podstawowej z Oddziałem Sportowym nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie. Nad zmianą ich wyglądu pracowali nie tylko architekci, ale też dzieci. W czerwcu odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie stworzyli projekt koncepcyjny wymarzonej łazienki, a Świetlica Architekta rozwinęła go do formy profesjonalnego projektu architektonicznego. Dzieci wykonały też wizualizację graffiti, które ozdobi jedną z odnawianych łazienek.
--
REKLAMA:
--
fot. Benjamin
fot. Benjamin
Na tym nie koniec. Od października rozpocznie się cykl spotkań w kolejnych podstawówkach, które będą mogły przyłączyć się do projektu.
Do akcji „łazienka 6-latka” włączyły się takie firmy jak: Benjamin Moore, KOŁO, Tubądzin, Ferro, oraz Heban. A jej patronem została Małopolska Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej.

Przeczytaj także