Osłony - rolety, markizy itp.
 

Komfort w pracy - Wystarczą odpowiednie osłony okienne

Ponad 94% pracowników polskich biur uważa odpowiednie doświetlenie pomieszczenia za jeden z kluczowych warunków odczuwania komfortu w miejscu pracy – wynika z badań, przeprowadzonych na zlecenie Dormax Design. W celu uzyskania optymalnej jasności, niezbędne są profesjonalne osłony okienne.

Żaluzja drewniana 50mm, system Standard (fot. By Coulisse/Dormax Design)
Żaluzja drewniana 50mm, system Standard (fot. By Coulisse/Dormax Design)
Jedynie 4% badanych uważa, że zoptymalizowana jasność w pokoju, gdzie pracują, nie ma wpływu na ich własny komfort. Dla pracodawców to ważna informacja, wskazująca, że oprócz ergonomicznych i wygodnych mebli biurowych, zachodzi potrzeba, aby biuro posiadało właściwie dobrane osłony okienne umożliwiające elastyczne sterowanie naturalnym światłem słonecznym.

Źródło: Dormax Design. Metodyka badania: Badanie przeprowadzono w dniach 5-19.12.2012 roku na próbie celowej 120 pracowników biur, w których zainstalowane są dowolne systemy zaciemnień wnętrz. Badanie wykonano technikami PAPI i CAWI.

Raport „Rola światła w biurze” porusza również kwestie funkcjonalności systemów aranżacji przestrzeni okiennych. Polacy, wykonujący swoje obowiązki zawodowe zza biurka, doceniają wiele przydatnych funkcji oferowanych przez współczesne systemy zaciemnienia wnętrz, jednak szczególnie mocny akcent kładą na możliwość regulacji dostępu światła do pomieszczenia, w którym przebywają (74%). Ważne jest również, aby osłony okienne np. żaluzje, rolety pozwalały regulować komfort cieplny (27%) oraz spełniały funkcję estetyczną (24%).

Źródło: Dormax Design. Metodyka badania: Badanie przeprowadzono w dniach 5-19.12.2012 roku na próbie celowej 120 pracowników biur, w których zainstalowane są dowolne systemy zaciemnień wnętrz. Badanie wykonano technikami PAPI i CAWI.
--
REKLAMA:
--
Dobry system osłon okiennych musi być dziś wielofunkcyjny oraz estetyczny
– komentuje Filip Pawłowski, CEO oraz dyrektor generalny firmy Dormax Design. Po czasach topornych i brzydkich osłon okiennych, które na początku transformacji ustrojowej albo były pamiątką po Gierku, albo sposobem na jak najszybsze urządzenie prowizorycznego biura, coraz częściej odczuwamy w naszych biurach potrzebę zmiany. Chcemy, aby żaluzja, roleta, panel żaluzjowy, czy też jeszcze inne rozwiązanie tego typu, było wysoce funkcjonalne, ale i estetyczne. W ten sposób firma pozytywnie wpływa na wydajność i komfort pracowników oraz na swój wizerunek. A to korzyść, której żadna firma nie może zlekceważyć, jeśli chce się liczyć na rynku – kontynuuje.

Jak pokazują światowe trendy wnętrzarskie, żaluzje to współcześnie znacznie więcej niż tylko rozwiązanie służące regulacji natężenia światła w pomieszczeniu. Dziś stanowią elegancki element wystroju wnętrz, który w elastyczny sposób można dobrać do indywidualnego charakteru przestrzeni mieszkalnej i biurowej.

Większość zamówień w przypadku profesjonalnej dekoracji okien, stanowią dziś systemy oparte o żaluzje. Są one jednak projektowane tak, by wpisywały się w najnowsze trendy architektoniczne. Współczesne żaluzje mają znacznie szersze lamele, które optycznie unowocześniają ich wygląd. Można je dobrać praktycznie do każdego rodzaju wnętrza, gdyż poza żaluzjami aluminiowymi możemy montować również te wykonane z tkanin, drewna, metalu i skóry oraz z surowców pochodzących z recyklingu. Co więcej elastyczną regulację dopływu światła zapewniają dziś elektryczne systemy sterowania osłonami okiennymi sterowane pilotem – podkreśla Patrycja Ostaszewska, projektant wnętrz i ekspert z firmy Dormax Design, największego producenta systemów zaciemnień wnętrz z napędem elektrycznym w Polsce.

Przeczytaj także