Drzwi
 

Metamorfoza wnętrza bez remontu

Zmiana aranżacji mieszkania wiąże się najczęściej z gruntowną przebudową wnętrza, ogromnym wysiłkiem i znacznymi kosztami, jakie trzeba przeznaczyć na remont. Na rynku są dostępne rozwiązania, które pozwalają zmienić rozkład pomieszczeń i zyskać dodatkowe pokoje bez potrzeby kucia ścian czy stawiania nowych.

Fot. Drzwi narożne, Komandor
Fot. Drzwi narożne, Komandor
Niesłabnącą popularnością cieszą się lokale z otwartą przestrzenią, np. lofty lub mieszkania z pokojami wielofunkcyjnymi typu open space. Z biegiem lat potrzeby mieszkańców mogą ulegać zmianom wynikającym z aktualnych potrzeb domowników – wydzielenia spokojniejszego miejsca do pracy czy nauki, zapewnienia większej prywatności sypialni lub stworzenia pokoju dla nowego członka rodziny. Jak w ramach otwartej powierzchni szybko i wygodnie wyodrębnić mniejsze pomieszczenia?

W tworzeniu wymarzonego wnętrza doskonale sprawdzą się drzwi narożne marki Komandor. W kawalerce, która zazwyczaj posiada jeden duży pokój i osobną kuchnię lub salon połączony z aneksem kuchennym, można dzięki nim funkcjonalnie i ekonomicznie dzielić przestrzeń zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem czy stylem życia domowników. Dzięki zastosowaniu drzwi narożnych możemy wyodrębnić np. sypialnię czy miejsce do pracy, zapewniając sobie komfort i prywatność – radzi Monika Szczęsny, Projektant Wnętrz marki Komandor.

Moment powiększenia rodziny często staje się czasem gruntownego remontu i zmiany aranżacji mieszkania. Montując drzwi narożne z łatwością wydzielisz dla dziecka oddzielny pokój. Dzięki zastosowaniu drzwi podwieszanych bez dolnego progu mieszkanie nie straci na przestrzenności, a struktura podłogi pozostanie jednolita. Co istotne, bogactwo wypełnienia drzwi oferowanych przez markę Komandor pozwoli każdemu dobrać właściwe rozwiązanie komponujące się z całością wnętrza.
--
REKLAMA:
--
Nowatorskim rozwiązaniem może być zastosowanie systemu ścianek działowych Aurora marki Komandor. Co ciekawe, ściany w systemie mogą być transparentne, wykonane z szyby, by do wydzielonych segmentów docierało światło dzienne zachowując wrażenie otwartej przestrzeni. Jest to idealny sposób na wydzielenie domowego biura, oddzielenie kuchni od salonu czy wyodrębnienie jadalni – wyjaśnia Monika Szczęsny.

Fot. System Aurora, Komandor
Fot. System Aurora, Komandor
Można także stworzyć pokój zabaw dla dzieci, zapewniając maluchom prywatną przestrzeń, a sobie rodzicielski komfort obserwacji – dodaje. System Aurora doskonale sprawdzi się także przy tworzeniu garderoby lub miejsca do spania. Jeśli pokój ma zapewnić większą prywatność, można zastosować ściany z półprzezroczystego szkła lub zamontować żaluzje do zasłonięcia szyb.

System Aurora zapewnia możliwość instalacji przewodów elektrycznych oraz gniazdek i przełączników. Jeśli więc urządzamy małe biuro czy miejsce do nauki, nie będziemy mieli problemów z podłączeniem oświetlenia i sprzętu komputerowego. Ponadto, podświetlone szklane ściany wyglądają niezwykle efektownie.

Przeczytaj także