Dekoracje i dodatki we wnętrzu
 

Kolekcjonujesz przedmioty? Jak wyróżnić najcenniejsze egzemplarze?

Kolekcjonerzy mają wyjątkowe spojrzenie na życie. Postrzegają rzeczy zupełnie inaczej niż przeciętny człowiek, a szczególnie cenią sobie rzeczy, które ciężko jest zdobyć – wszystkich tych ludzi łączy jedno: dusza kolekcjonera. Każdy kolekcjoner powinien być w stanie nadzorować swoją kolekcję, dbać o ekspozycję i co najważniejsze, mieć wystarczającą ilość miejsca na wszystkie przedmioty.

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego ludzie kolekcjonują przedmioty? Zdaniem wielu psychologów, chodzi o kolekcjonowanie wspomnień i doświadczeń z przeszłości, a następnie osadzanie ich w materialnych przedmiotach. Naszym zdaniem dla kolekcjonera szczególnie ważna jest pogoń za pożądanym przedmiotem, która na krótką chwilę zaspokaja jego potrzeby, tylko po to, by niebawem znów wziąć udział w wyścigu.

Nasz sklep internetowy emwomeble.pl wspiera wszystkich kolekcjonerów, oferując stylowe półki wiszące oraz wyjątkowe regały.
● Regał schodkowy na płyty winylowe.
● Wiszące półki na modele samolotów etc.
● Regały na minerały.
● Półka kolekcjonera – podsumowanie.
--
REKLAMA:
--

Gdzie trzymać płyty winylowe?

Kolekcjonerzy płyt winylowych to zapaleni melomani, którzy uciekają się do wydań analogowych zamiast cyfrowych. To ludzie czerpiący przyjemność ze słuchania muzyki z winylów umieszczonych w klasycznym gramofonie. Niepowtarzalna jakość muzyki w akompaniamencie przyjemnych trzasków dobiegających z gramofonu stanowi nie lada gratkę dla każdego kolekcjonera.

Niektóre płyty mają wielką wartość, jeśli nie pieniężną to sentymentalną, takie egzemplarze z pewnością zasługują na szczególne miejsce na półce. Czy wiesz, że istnieje mebel, który umożliwia trzymanie wszystkich egzemplarzy w jednym miejscu, jednocześnie pomagając eksponować te najcenniejsze?

Z dumą prezentujemy regał schodowy LBC10BX 2092 w kolorze rustykalnego brązu, który doskonale wpisuje się w nurt vintage, co czyni go nieodzownym elementem wystroju pomieszczenia kolekcjonerskiego. Na środkowym schodku można ustawić gramofon, a na pozostałych kwiaty albo kryształowe koguty – nie ma sensu się ograniczać, eksponując nasze najcenniejsze eksponaty.

Regał schodkowy ma 4 piętra, na których można układać płyty, od samego dołu, aż do najwyższego poziomu, na którym można ułożyć Świętego Graala w postaci pierwszych wydań swoich ulubionych winyli.

Kolekcja modeli samolotów – bezpieczna ekspozycja

Wielu kolekcjonerów zbiera, składa i skleja modele samolotów, statków, samochodów etc. Zapewne lwia część kolekcjonerów opiekuje się małymi dziećmi, które tylko czekają, aż pasjonat opuści pomieszczenie, żeby móc pod jego nieobecność pobawić się zakazanymi przedmiotami. No cóż, dziecięca ciekawość nie ma żadnych granic, więc nie możemy mieć im tego za złe. Zamiast tego lepiej umieścić modele w miejscu, do którego dziecko nie ma dostępu.

Z tego powodu pragniemy zaprosić Cię do przeglądu oferty w naszym sklepie internetowym w kategorii półki wiszące. Są to wyjątkowe półki w stylu retro, które podkreślą charakter Twojej kolekcji. Zostały zaprojektowane, aby być ozdobą same w sobie, a wzbogacone o pierwiastek entuzjazmu kolekcjonerskiego połączonego z wyjątkowym przedmiotem będzie cieszyć oko przez długie lata.

Kolor wiszących półek wpasowuje się w różne style, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie, aby powiesić je w pomieszczeniu stylizowanym na retro, ale również w nowoczesnej przestrzeni. To doskonały sposób, aby dodać więcej uroku do swojego salonu, gabinetu, biura czy też sypialni.

Kolekcja minerałów – wytrzymałe regały

Kamienie potrafią być zdumiewające. Ludzie od tysiącleci zajmują się pozyskiwaniem i obróbką minerałów, mimo tego w dalszym ciągu nie są w stanie określić ich wieku i dokładnej budowy molekularnej. Nic w tym dziwnego, bo każdy kamień jest inny i oprócz przyporządkowania do łacińskich grup i podgrup w celu określenia typu skały wciąż niewiele wiemy o tym, co przekazuje nam ziemia – nie jesteśmy w stanie rozgryźć potęgi natury. To, co na pewno możemy zrobić, to umieścić kamienie w naszej prywatnej kolekcji.

Najpiękniejsze okazy możemy z radością eksponować na regale, o ile jest do tego przystosowany, czyli trwały i wytrzymujący ciężar kamieni. Regał do salonu loftowy LBC023B012085 rustykalny brąz spełnia te wymagania, a oprócz tego stanowi wyjątkowe tło dla kolekcji minerałów. Które kamienie prezentują się wyjątkowo dobrze na tym regale?
● szczotki, kryształy oraz geody ametystowe,
● turmalin,
● agat,
● piryt,
● malachity,
● labradoryty.
Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić tam również kryształ górski oraz znacznie cięższe, skrzemieniałe drewno.

Półka kolekcjonera – podsumowanie

Kolekcjonować można przeróżne przedmioty, ale kwestią wartą rozpatrzenia jest miejsce, w którym kolekcja zostanie umieszczona. W naszym sklepie internetowym znajdziesz cały asortyment mebli, które poprzez swój wygląd i uniwersalność doskonale sprawdzą się w roli półek kolekcjonerskich. Nasze meble wykonane są ze szczególną starannością, dzięki czemu same w sobie stają się przedmiotami godnymi kolekcjonowania.

Przeczytaj także