Maszyny i narzędzia - tematy pozostałe
 

Traktor ogrodowy do pomocy jesienią i zimą

Praca traktora ogrodowego nie kończy się latem. Te wielosezonowe maszyny można rozbudowywać o dodatkowe akcesoria, dzięki którym możemy zmienić je pług śnieżny, ciągnik, czy nawet walec, którym ubijesz i wyrównasz podłoże pod trawę wczesną wiosną. Jaki model traktora wybrać i jakie zadania może on wykonywać?

Fot. AL-KO
Fot. AL-KO

Traktory koszące AL-KO to maszyny dla ogrodników poszukujących uniwersalnego rozwiązania do ogrodu. Idealny do wielu zadań w ogrodzie będzie model AL-KO T 15-93.7 HD Comfort, który pozwala na wygodne i szybkie połączenie dodatkowych akcesoriów i pracę o dowolnej porze roku.

Fot. AL-KO
Fot. AL-KO

- Jesień przyniosła nam spory bałagan z liśćmi w ogrodzie, a na nadchodząca zimą może być obfita w opady śniegu. Traktor to idealne narzędzie nie tylko do koszenia trawy latem, ale także do utrzymania porządku w ogrodzie jesienią i zimą. Dzięki zastosowaniu pługu do śniegu i łańcuchów na koła do traktorów AL-KO pozbycie się zalegającego śniegu podjazdu czy terenu wokół domu to czysta przyjemność. Latem można traktor wyposażyć w rozsiewacz lub wkładkę mulczującą, która rozdrobni skoszoną trawę i pokryje nią trawnik, tworząc naturalny nawóz – powiedział Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.

Fot. AL-KO
Fot. AL-KO

Traktory ogrodowe firmy AL-KO dzięki niezwykle mocnej ramie „Heavy Duty” gwarantują wiele lat pracy w ogrodzie i komfort użytkowania. Taktory AL-KO wyposażone są w duże koła, dzięki czemu łatwiej jest się nim poruszać po śniegu, a latem koła zapobiegają ugniataniu trawy.
--
REKLAMA:
--
Szukając traktora ogrodowego dopasowanego do swoich potrzeb warto wziąć pod uwagę różne parametry maszyny oraz sposób jego użytkowania w ogrodzie. W przypadku trudności z wyborem idealnym rozwiązaniem będzie skierowanie się do najbliższego dilera AL-KO, który pomoże dopasować traktor do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wybierając traktor ogrodowy warto wziąć pod powierzchnię ogrodu oraz określić optymalną moc silnika i szerokość koszenia.

Pojemność zbiornika na paliwo też nie jest bez znaczenia, szczególnie w przypadku dużych ogrodów. Duży zbiornik pozwala na dłuższą pracę bez zbędnych przerw na tankowanie. 28 listopada 2022 r.

Przeczytaj także