Maszyny i narzędzia - tematy pozostałe
 

Ładowarki dla budownictwa i rolnictwa

Na placu budowy, ale często również w gospodarstwie rolnym, ładowarki są wręcz niezbędne. Umożliwiają przenoszenie materiałów sypkich bez większych problemów, a szybkie i wygodne ładowanie oraz transport materiału znacząco ułatwia pracę. Do jednych z najczęściej wykorzystywanych ładowarek należą ładowarki Schaffer. Ładowarki służą transportowaniu materiału na niewielkie odległości. Jest to możliwe dzięki osprzętowi w postaci łyżki. Oprócz transportowania materiałów sypkich, ładowarkę budowlaną często wykorzystuje się również do przeładunku bloków kamiennych czy dłużnic, a także do odspajania gruntów.

Fot. mascus.pl
Fot. mascus.pl

Ze względu na rodzaj podwozia wyróżnia się dwa rodzaje ładowarek – kołowe i gąsienicowe. Modele kołowe są wyposażone w ciągnik kołowy, a największą zaletą tego rodzaju maszyn jest mobilność – ładowarki w wersji kołowej mogą bez przeszkód poruszać się również po asfalcie. Z kolei maszyny w wersji gąsienicowej świetnie sprawdzą się do pracy w trudniejszych warunkach. Dzięki ciągnikowi gąsienicowemu ładowarka może poruszać się na nierównym podłożu. Należy jednak pamiętać, że mobilność ładowarki gąsienicowej jest znacznie mniejsza niż maszyny wyposażonej w ciągnik kołowy; sam pojazd porusza się natomiast bardzo wolno. Nie da się jednak ukryć, że w niektórych sytuacjach ładowarka gąsienicowa jest wprost niezastąpiona.

Kompaktowe ładowarki Schaffer

Jednymi z najbardziej cenionych ładowarek budowalnych są ładowarki marki Schaffer. Ich producentem jest niemiecka firma; maszyny wyróżniają się stabilną konstrukcją ramienia i silną hydrauliką pracy. Mają też kompaktowe wymiary – a mimo to są w stanie wytrzymać ogromne obciążenia. Dodatkowo ładowarki tej firmy wyróżniają się również przegubem środkowym i wielotarczowym hamulcem w kąpieli olejowej. Maszyny, zwłaszcza w wersji teleskopowej, są także niezwykle zwrotne, a manewrowanie nimi – wyjątkowo łatwe.
--
REKLAMA:
--
Ładowarki Schaffer na sprzedaż dostępne są m.in. w serwisie ogłoszeniowym Mascus. Oprócz tego w serwisie można kupić nie tylko ładowarki przegubowe i ładowarki teleskopowe marki Schaffer oraz miniładowarki, ale także maszyny budowlane innych uznanych producentów: Caterpillar, Liebherr, Volvo.

Przeczytaj także