Maszyny i narzędzia - tematy pozostałe
 

Ładowarki do samochodów elektrycznych Wallbox

Rynek szybko się zmienia, stając się coraz bardziej ekologiczny i zrównoważony. Odnawialne źródła energii, efektywność energetyczna i e-mobilność, od pojazdów po infrastrukturę są powoli codziennością. Pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej popularne, a zainteresowanie nimi cały czas rośnie, a korzystanie z nich ma wpływ na zmniejszenie zanieczyszczeń trafiających do powietrza. Mając samochód elektryczny musimy mieć do niego ładowarkę.

Fot. Astat
Fot. Astat

Firma Cabur mająca ponad 60-letnie doświadczenie w dziedzinie połączeń elektrycznych, wprowadza nową linię EV Smart Charger - stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Linia oferuje najbardziej zaawansowane rozwiązania i pełną gamę produktów dla wszystkich potrzeb budownictwa mieszkaniowego i średniej wielkości przedsiębiorstw. Stacje ładowania pojazdów elektrycznych Cabur są dostępne w wersji Compact, Easy oraz Plus.

Czy warto kupić ładowarkę Wallbox?

Oczywiście, że tak. Dzięki temu urządzeniu ładowanie samochodu następuje w sposób bezpieczny, a przewód otrzymany z autem, będzie potrzebny tylko w sytuacjach awaryjnych. Do użytku w domu można zdecydować się na najprostsze rozwiązania, a mianowicie Wallbox - seria compact. Wybór nie jest łatwy, na rynku pojawia się coraz więcej produktów. Decydując się na zakup swojej stacji ładowania warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Fot. Astat
Fot. Astat
Ładowarki do samochodów elektrycznych Wallbox
Ładowarki do samochodów elektrycznych Wallbox

Samochody elektryczne można ładować przez zwykłe gniazdko, jednak nie jest to najszybszy sposób. Wyobraźmy sobie, że auto będzie podpięte przez kilka godzin, jednak wszystko zależy od kilku czynników:
- rodzaju sieci (1- lub 3-fazowej),
- pojemności baterii,
- możliwości ładowania akumulatora (do 7,5 kW lub 22 kW).

Przykładowo, dla naszych ładowarek, akumulator 30 kW zostanie naładowany od 0% do 100% w czasie 1,5 godz.

Ładowarki do samochodów elektrycznych są przede wszystkim wygodne, a po za tym przyspieszają proces ładowania. Pamiętajmy, że auta elektryczne są tańsze w eksploatacji i koszt własnej ładowarki szybko się nam zwróci. Jeżeli chodzi o koszty samego ładowania, zależą one od dostawcy energii elektrycznej oraz aktualnej stawki za kWh.

Dzięki oryginalnemu i eleganckiemu wzornictwu, ładowarki naścienne EV Smart Charger firmy Cabur łatwo dostosowują się do różnych potrzeb instalacyjnych i użytkowych. Gwarantują elastyczność, zaawansowane funkcje, doskonałe standardy i wysoki poziom bezpieczeństwa, zarówno dla użytkownika, jak i instalatora.
--
REKLAMA:
--
Zalety:
- bezpieczeństwo,
- kontrola upływu prądu stałego,
- prosta w użytkowaniu,
- szybki montaż,
- stylowa i kompaktowa konstrukcja,
- dostępne w wersjach Compact, Easy i Plus, od 7,4 do 22 kW.

Podsumowując, ładowanie w domu jest najtańszym i najwygodniejszym rozwiązaniem. Auto zaparkowane wieczorem i podłączone przez noc, pozwala nam spokojnie rozpocząć następny dzień z pełnym akumulatorem.

Przeczytaj także