Rynny, odwodnienia dachów
 

Stal GreenCoat RWS z SSAB – dla wyjątkowo trwałych i zrównoważonych systemów rynnowych

W celu zaspokojenia globalnego zapotrzebowania na zrównoważone i trwałe materiały budowlane, SSAB powiększa swoją ofertę systemów rynnowych z powlekanych organicznie stali GreenCoat®, wprowadzając GreenCoat RWS Pural BT o pięknym matowym wyglądzie. Stal ta posiada powłokę opartą na biotechnologii (BT), wykorzystującą szwedzki olej rzepakowy zamiast związków ropopochodnych i stanowi unikalne rozwiązanie na rynku.

Stal GreenCoat RWS Pural BT jest łatwa w konserwacji i efektywna kosztowo w całym cyklu życia. Oferuje znakomity wygląd, spełniając wysokie wymagania estetyczne wobec systemów rynnowych. Fot. SSAB
Stal GreenCoat RWS Pural BT jest łatwa w konserwacji i efektywna kosztowo w całym cyklu życia. Oferuje znakomity wygląd, spełniając wysokie wymagania estetyczne wobec systemów rynnowych. Fot. SSAB

Klimat się zmienia. Zwykły deszczyk może zamienić się w 10 mm opady w ciągu godziny. A to daje 1 tonę wody na 100 metrów kwadratowych dachu, wymagając trwałego systemu rynnowego, który jest w stanie wytrzymać najsilniejsze burze przy minimalnej konserwacji – a przy tym zawsze wyglądać zjawiskowo.

Powlekane organicznie stale GreenCoat RWS z SSAB oferują piękną estetykę, wysoką jakość i korzyści środowiskowe dla półokrągłych i prostokątnych systemów rynnowych. Dostępne są w blisko 40 kolorach i można je łatwo połączyć z dachem GreenCoat®, by zapewnić spójny wygląd całego budynku.

Produkty GreenCoat RWS posiadają po obu stronach powłoki, które zapewniają znakomitą ochronę przed korozją (RC5) oraz zużyciem mechanicznym, dzięki czemu sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Oferują również dużą elastyczność i formowalność, co pozwala na ich praktycznie dowolne kształtowanie.
--
REKLAMA:
--
Olavi Huhtala, wiceprezes SSAB Europe w SSAB Group. Fot. SSAB
Olavi Huhtala, wiceprezes SSAB Europe w SSAB Group. Fot. SSAB

Rozwój wspólnie z partnerami

Nowa stal GreenCoat RWS Pural BT jest efektem intensywnych prac rozwojowych i współpracy uwzględniającej opinie klientów, wyniki badań oraz wiedzę naszych partnerów.

Zapewnia znakomitą ochronę przed korozją (RC5), trwałość koloru i wykończenia osiągającą najwyższą klasę (Ruv5) zgodnie ze zaktualizowaną normą EN 10169.

W projekt zaangażowani byli następujący partnerzy: Galeco (Polska), Piristeel (Finlandia) i BILKA (Rumunia).

Zrównoważone budownictwo

Obecne trendy budowlane wykazują rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone materiały. W odpowiedzi, nowa stal GreenCoat RWS Pural BT oferuje wykonawcom poziom zrównoważenia, jakiego nie było wcześniej na rynku, dzięki zastosowaniu w powłoce szwedzkiego oleju rzepakowego zamiast związków ropopochodnych. Efektem jest wysoka wydajność, łatwe formowanie i łatwa konserwacja produktu.

Stal jest także jednym z niewielu materiałów, które można w 100% przetwarzać w zamkniętym obiegu recyklingu. Oznacza to, że może być używana w efektywny sposób, bez utraty swoich własności lub funkcji - i bez tworzenia niebezpiecznych odpadów. Stal można także stosować ponownie, z tym samym lub innym przeznaczeniem, co czyni ją idealnym wyborem dla ekonomicznych i trwałych systemów rynnowych.

"Zrównoważony rozwój odgrywa ważną rolę w przemyśle budowlanym. Dzięki naszym wysokojakościowym, powlekanym organicznie stalom GreenCoat®, zapewniamy najbardziej zrównoważone produkty o najlepszych właściwościach technicznych dla przemysłu budowlanego", mówi Olavi Huhtala, Wiceprezes SSAB Europe w SSAB Group.

Powlekane organicznie stale GreenCoat RWS spełniają wymagania rozporządzenia REACH i są całkowicie pozbawione chromianów.

Przeczytaj także