Meble łazienkowe
 

Podwójna wygoda - łazienka rodzinna

Poranki bywają zazwyczaj nerwowe i wszystko przebiega w dużym pośpiechu. Szczególnie, gdy cała rodzina ma na jedną godzinę do pracy i szkoły, to każda minuta jest na wagę złota, a łazienka stanowi wtedy najbardziej okupowane pomieszczenie w domu. Warto zatem rozważyć opcję rozszerzenia strefy umywalkowej, by znalazło się przy niej miejsce jeszcze dla drugiej osoby.

Fot. Devo
Fot. Devo

Na poranną, powolną toaletę zawsze brakuje czasu, a najwięcej spędzamy go właśnie przy umywalce. Mycie zębów, makijaż, układanie włosów - to wszystko wykonujemy w strefie umywalkowej z lustrem. Warto zatem zastanowić się, czy mamy wystarczająco dużo miejsca na rozszerzenie tej przestrzeni dla dwojga? Dzięki temu dwójka dzieci może bez problemu umyć zęby bez przepychanek do baterii, a dorośli mają czas na komfortowe zadbanie o swoją pielęgnację.

To praktyczne rozwiązanie powiększonej strefy umywalkowej można zastosować już w niewielkich łazienkach, chociażby dzięki wydłużonej umywalce i zamontowanym podwójnym bateriom. Gdy dysponujemy większą przestrzenią, to idealnym rozwiązaniem stają się dwie umywalki i odpowiednio zaaranżowana strefa wokół.

Fot. Devo
Fot. Devo
Fot. Devo
Fot. Devo

Podwójna moc

Decydując się na powiększoną strefę łazienkową dla dwojga, niewątpliwie należy zacząć od umywalki. Na rynku są już dostępne wydłużone modele o szerokości 120 cm, będące doskonałym rozwiązaniem do niewielkich łazienek. W większej przestrzeni sprawdzą się szafki z możliwością montażu dwóch, oddzielnych umywalek, bądź jednej podwójnej. W kolekcji Cristal marki Devo znajdziemy szafki pod umywalkę oraz podwójne umywalki o szerokości 1200 mm. Linia mebli Cristal wyróżnia się oryginalnym połączeniem faktury drewna ze szkłem w stonowanych odcieniach, co idealnie wpasowuje się w nowoczesną aranżację przestrzeni łazienkowej. Szafka podumywalkowa posiada cztery pojemne szuflady, dwie pod każdą częścią umywalki, co dodatkowo pozwala wydzielić również strefy przechowywania np. na damską i męską, ułatwiając tym samym korzystanie z nich, gdy druga osoba stoi przy umywalce.

W siostrzanej kolekcji Cristal 2.0 zaprojektowanej przez ASP K. CHRÓŚCIELEWSKI mamy możliwość montażu dwóch oddzielnych, dowolnych umywalek nadblatowych dostępnych na rynku. Lekkie, okrągłe umywalki w ramach kolekcji z oferty Devo w połączeniu z czarnymi bateriami stanowią oryginalną ozdobę łazienki. Delikatna linia mebli Cristal 2.0, inspirowana stylem art déco, wpisze się w klimat nowoczesnej i eleganckiej łazienki.

Dwa osobne stanowiska umywalkowe stworzymy również dzięki kolekcji Modus, zaprojektowanej przez ASP K. CHRÓŚCIELEWSKI dla marki Devo. Modułowa kolekcja mebli pozwala na indywidualne konfigurowanie i zestawianie dostępnych w ramach serii szafek i półek, tworząc przestrzeń o nieograniczonych scenariuszach, dopasowaną do własnych potrzeb.

Fot. Devo
Fot. Devo
Fot. Devo
Fot. Devo

Strefa lustra

Tak samo jak umywalki, ważne jest wiszące nad nimi lustro. Powinno być na tyle duże, by obejmowało przestrzeń nad jedną i drugą umywalką. Dobrze sprawdza się tu jednolita lustrzana tafla, zamocowana bezpośrednio do ściany, która powoduje jednocześnie optyczne powiększenie przestrzeni. Ciekawym, a jednocześnie ozdobnym rozwiązaniem, będą dwa, osobne lustra zawieszone w ramach niczym obrazy. W kolekcji Etna 2.0 zaprojektowanej przez Grynasz Studio dla marki Devo, znajdziemy półkę z przesuwnymi lustrami jako nowość rynkową. Ten oryginalny projekt przyciąga wzrok i łączy się stylistycznie z pozostałymi elementami kolekcji; ściennymi półkami i wieszakami, a wszystko co jest najczęściej używane znajduje się pod ręką.
We wspomnianej wcześniej linii Cristal 2.0 znajdują się także półokrągłe lustra, stylistycznie nawiązujące do czasów Tamary Łempickiej, tworzące niezwykle wyrafinowany klimat w łazience.

Światła blask

W strefie umywalkowej należy odpowiednio zaprojektować oświetlenie, gdyż to jest miejsce, gdzie wykonujemy makijaż, pielęgnujemy cerę i układamy włosy. Powinno okalać całą strefę, tak, aby z każdej strony był odpowiedni poziom oświetlenia. Można zastosować kinkiety boczne, symetrycznie zamocowane przy lustrze, bądź lampę mocowaną nad lustrem, skierowaną w dół, należy jednak pamiętać, by znajdowała się nad całą długością lustra, równomiernie je oświetlając. Pamiętajmy, aby włączniki światła zamontować z dwóch stron, ułatwi nam to codzienne funkcjonowanie, a także dobrać odpowiednią barwę światła, najbardziej zbliżoną do naturalnego. W kolekcji Danubio 2.0 marki Devo znajduje się idealne rozwiązanie, przeznaczone zarówno do pojedynczej, jak i podwójnej strefy umywalkowej - lustro z wbudowanym oświetleniem LED. Dodatkowo jest ono połączone z panelem ściennym i półką, stanowiąc wygodne wykończenie miejsc narażonych na zamoczenie. Kolekcja zaprojektowana przez ASP K. CHRÓŚCIELEWSKI składa się z prostych elementów, inspirowanych postmodernistycznym wzornictwem. Minimalistyczna forma kolekcji sprawdzi się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, eleganckich jak i loftowych.
--
REKLAMA:
--
Podwójna strefa umywalkowa to niezwykła wygoda i oszczędność czasu. Dzięki takiej organizacji łazienki, poranki mogą stać się przyjemne, a my przy okazji możemy spędzić więcej czasu z najbliższymi.

Przeczytaj także