Meble łazienkowe
 

Jakie meble do łazienki kupić? Przegląd najmodniejszych propozycji na 2022 rok

Modna łazienka to nie tylko płytki czy armatura. O jej ostatecznym wyglądzie w dużym stopniu decydują meble. Dlatego planując remont łazienki, sprawdż już teraz jakie zestawy będą najmodniejsze w tym roku, by stworzyć łazienkę piękną i zgodną z aktualnymi trendami. W aranżacji wnętrz jak w modzie – trendy zmieniają się co roku. Jednak niektóre style już od dłuższego czasu utrzymują silną pozycję w nowoczesnych łazienkach i wszystko wskazuje na to, że będą obowiązywać także w tym sezonie.

Fot. Defra
Fot. Defra

POWRÓT DO NATURY

Łazienkami w tym roku zawładnie natura. Kamień, drewno i wszystkie naturalne materiały wyjdą na pierwszy plan, ale alternatywą będą ich łatwiej dostępne i mniej kosztowne imitacje. Tak jak w ubiegłym roku modne były wyraziste i zdecydowane kolory, tak w tym zauważymy powrót do odcieni ziemi – brązów, beżów, szarości i bieli. Wszystkie te elementy korespondują z popularnymi już od kilku sezonów stylami - skandynawskim i boho. Do łazienek o takiej stylistyce, zalecamy wybierać meble o prostych i oszczędnych bryłach, na przykład te z kolekcji modułowej Fonte polskiej marki Defra. Listwowe uchwyty szafek zlicowane z powierzchnią frontów nadają kolekcji wyjątkowego charakteru. Kolekcję warto uzupełnić o funkcjonalne blaty DefraMinerals z wysokiej jakości konglomeratu akrylowego HI-MACS®, który swoją strukturą przypomina naturalny kamień.

Fot. Defra
Fot. Defra

NIEŚMIERTELNA CZERŃ

Chociaż jeszcze kilka lat temu pomysł na czerń w łazience wydawałby się niezwykle awangardowym, dziś jest to jeden z najpopularniejszych odcieni w tym pomieszczeniu. Nic dziwnego, bowiem kolor czarny ma we wnętrzu niezwykłą moc – z miejsca przykuwa uwagę, jest niezwykle elegancki, ponadczasowy i zastosowany nawet w akcentach, nadaje łazience stylu i wyrazistości. Zatem jeśli obawiamy się przesady, warto wprowadzić go choćby w detalach. Dobrym wyborem będzie więc czarna armatura w postaci kranu czy baterii prysznicowej. Świetnie sprawdzą się też czarne dodatki - na rynku znajdziemy bardzo bogaty wybór tekstyliów łazienkowych w tym kolorze. Fani zdecydowanych rozwiązań, mogą postawić na czarne meble do łazienki. Wybierając je, warto zdecydować się na takie, których forma nie będzie zbyt ciężka i przytłaczająca. Dlatego czarne szafki z kolekcji Senso wzbogacono o delikatny, liniowy frez na frontach, który pełni rolę uchwytu, a jednocześnie nadaje meblom subtelnego charakteru.

Fot. Defra
Fot. Defra

SALON KĄPIELOWY – NOWA DEFINICJA ŁAZIENKI

Współczesne łazienki dawno już przestały spełniać cele wyłącznie higieniczne. Obecnie łazienka to jedno z niewielu pomieszczeń w domu, w którym możemy odciąć się od reszty świata i choć na chwilę zaznać odprężenia we własnym towarzystwie. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej aranżuje się łazienki na kształt domowych salonów. Spotykamy w nich drewniane meble, dywany, fotele, kwiaty i ozdobne zasłony. Urządzając pokój kąpielowy, warto wziąć pod uwagę specyficzne warunki, jakie będą w nim panować. Łazienka to pomieszczenie o podwyższonej wilgotności i częstych wahaniach temperatur. Czynniki te mogą okazać się szkodliwe dla zwykłych mebli pokojowych, dlatego lepiej zdecydować się na meble dedykowane do łazienek o niestandardowej formie, jak na przykład te z kolekcji Op-Arty marki Defra. Prosta linia mebli o wysokich, smukłych nóżkach w geometrycznym kształcie wyróżnia się na tle innych mebli łazienkowych i wyraźnie nawiązuje do modnego obecnie stylu modern retro. Tego typu szafki nie tylko będą prezentować się niezwykle efektownie, ale też przetrwają naprawdę trudne warunki panujące w łazience.

Fot. Defra
Fot. Defra

MEBLE DOPASOWANE DO DOMOWNIKÓW

Pośród wszystkich trendów stylistycznych, nie można zapomnieć o funkcjonalności. W wielu sferach życia przyzwyczailiśmy się do tego, że produkty i usługi mają odpowiadać naszym osobistym preferencjom. Dlaczego w łazience miałoby być inaczej? Jeśli zależy nam na meblach spełniających nasze potrzeby, skłaniajmy się ku wyborze mebli modułowych zamiast gotowych zestawów. Kolekcje modułowe pozwalają na swobodne dobieranie do siebie poszczególne elementów meblowych. Z kilku szafek możemy więc stworzyć pojemne szafy, zabudowy wnęk czy przestronne stanowiska umywalkowe o dowolnych wymiarach. Niezwykłą elastyczność w tym zakresie oferują kolekcje Stilla i Metro System marki NAS. W ofercie znajdziemy kilka rodzajów szafek, blatów, otwartych półek, szafek lustrzanych i dedykowanych umywalek. Przy takim wyborze elementów, dużo łatwiej zagospodarujemy łazienkę o specyficznym kształcie czy wielkości, niż w przypadku mebli tradycyjnych.
--
REKLAMA:
--

Przeczytaj także