KGHM uczestnikiem porozumienia na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

Ministrowie, przedstawiciele biznesu i samorządów dla czystej energii – w Ministerstwie Klimatu i Środowiska podpisane zostało Porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. KGHM jest jednym z sygnatariuszy prestiżowego dokumentu.

KGHM uczestnikiem porozumienia na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

W uroczystości podpisania porozumienia uczestniczył Andrzej Kensbok, Wiceprezes Zarządu KGHM ds. Finansowych.

– Morska energetyka wiatrowa w naszym kraju otwiera przed nami wiele możliwości. KGHM chce być liderem transformacji energetycznej i już planuje projekty związane z właśnie energetyką wiatrową, wykorzystaniem wodoru czy technologiami SMR. Porozumienie daje nam dodatkowy impuls do działania i zwiększy konkurencyjność polskiej gospodarki – powiedział Andrzej Kensbok.
--
REKLAMA:
--
Porozumienie zakłada, że sygnatariusze dokumentu będą ściśle współpracować w zakresie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Uznają tę technologię za ekonomicznie konkurencyjną, która stanowić będzie kluczowy element transformacji gospodarczej Polski. Nowe inwestycje w ramach umowy stworzą miejsca pracy, będą wspierać krajowych i lokalnych przedsiębiorców z branży produkcyjnej czy usługowej.

KGHM podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu przedstawił swoje plany biznesowe związane z transformacją i „czystą energią”. Prezes miedziowego giganta Marcin Chludziński zapowiedział m.in. że do 2030 roku firma będzie mieć 50 proc. energii z własnych źródeł. Wszystko dzięki działaniom związanym z małymi reaktorami jądrowymi czy energetyką wiatrową.

Przeczytaj także